Ohm Square a Cartonnage ukáží v Praze své multimediální kabátky

Redakce

Pódium Paláce Akropolis si v rámci letošního ročníku Akropolis Multimediale, který se uskuteční v pátek a sobotu 24. a 25. října, budou předávat pražské skupiny Cartonnage a Ohm Square. Obě kapely, které se této tradiční přehlídky nových médií v minulosti už jednou zúčastnily, návštěvníkům ale opět nabídnou pouze pro tyto účely vytvořený audiovizuální program.

Poslechněte si Cartonnage a Ohm Square v Youradiu

Festival zahájí v pátek 24. října Cartonnage, kteří představí v pražské premiéře electro-symfonický projekt The Synthosymphonica. „Úprav a novinek nebude ušetřena jak naše hudba tak vizuální prezentace. Připravujeme zbrusu novou scénu, kostýmy i projekce, při kterých tentokrát využijeme například morphing (speciální druh animace, pozn. red.),“ říká Armin Effenberger.

Sobotní večer zahájí kolem půl osmé československé dubstepové trio LoveFoodFone, hlaví hvězdy Ohm Square začnou kolem půl deváté netradičně pojatým koncertním křtem jejich letošní albové novinky A Curious Place Between Souls And Atoms, v rámci kterého skupina pomocí projekcí předvede název alba vizuálně. Autorem scény i projekce je Jan Šíma, jenž s kapelou pracoval už na klipu Humanic.

Lístky na koncerty stojí 190 Kč, na místě pak 240 Kč. (red)