Olympic oslaví padesátku na turné. S orchestrem

Redakce

Skupina Olympic si ke svému 50. výročí přichystala speciální dárek. Spolu s Českým národním symfonickým orchestrem vyjede na turné po republice. První koncert hostí 8. listopadu Brno, turné kapela zakončí 1. prosince v pražské 02 areně. Hostem turné bude pouze dcera frontmana Petra Jandy Marta, která si s otcem zazpívá písničku Otázky.

Na setkání s novináři Olympic představil také novou píseň My už jiný nebudem, kterou k podzimnímu turné složil lídr kapely Janda. "Každá deska, každý projekt má svou filosofii a padesátka je ve znamení písničky, jejíž název je zásadním sloganem naší padesátky. Už od nás nic jiného nečekejte," řekl Janda.

Ještě před turné, v polovině června, vyjde box pěti CD se 120 hity i raritními nahrávkami.
   
Poslední řadové album Sopka natočil Olympic v roce 2007. Novou nahrávku chystá na příští rok. Od roku 1986 hraje Olympic ve stejné sestavě Petr Janda (kytara, zpěv), Jiří Valenta (klávesy), Milan Broum (baskytara) a Milan Peroutka (bicí). V roce 1968 skupina debutovala albem Želva, které je první českou beatovou dlouhohrající deskou. Příští rok by se měl Olympic představit také na Slovensku a v únoru a březnu zahraje i v Austrálii. (sli)