Ondřej Ruml přezpíval Voskovce a Wericha. Přidal se i Zdeněk Svěrák

Redakce

Zpěvák Ondřej Ruml, který se vyloupl z první řady X Faktoru a od té doby se věnuje svým popovým projektům, se rozhodl, že přezpívá písničky Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Jazzový rám zachoval, skladbám dal ale novější zvuk.

“Nápad byl ve mně dlouho. Už na konzervatoři, kde jsem s těmi písněmi přišel do styku asi nejvíc, jsem si říkal, že by nebylo od věci natočit je – jak se říká – s malou partou. Nechtěli jsme písničky nijak zásadně měnit. Je ale pravda, že Matěj Benko i Míra Hloucal, kteří mi pomáhali s aranžemi, měli někdy takovou fantazii, že se nedalo couvnout,“  říká Ruml. Spolu s ním, Benkem a Hloucalem na desce pracoval i kontrabasista Rasťo Uhrik, bubeník Pavel Zbořil a saxofonista Radek Zapadlo, tedy známí jazzoví hudebníci. Mezi hosty se objeví Zdeněk Svěrák, Jiří Macháček a Ondřej Brzobohatý.

„Nejedná se tady o pietní uctění odkazu, ale o vychutnávání. Zpívá se a hraje se na vysoké úrovni, je to moderní, je to vyznání a vzkaz dávným autorům: jsme z jiného století, ale srdcem se nelišíme,“ řekl Svěrák. 

Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha je Rumlova druhá deska. První Proměnu vydal nedlouho po zmiňovaném X Factoru, kde skončil druhý. Album bude křtít v říjnu v Lucerna Music  Baru. (red)

Seznam skladeb

1. Klobouk ve křoví, 2. Tmavomodrý svět, 3. Tři strážníci, 4. Svítá, 5. Potopa, 6. Život je jen náhoda intro, 7. Život je jen náhoda, 8. Kat a blázen, 9. Stonožka, 10. David a Goliáš, 11. Nebe na Zemi, 12. Šaty dělaj člověka, 13. Ezop a brabenec

http://www.youtube.com/watch?v=BK1Nz4iXlec