One Night Only, kluci z reklamy: Díky limonádě nás slyšel celý svět

Hana-Slivova

Jsou sice docela mladí, ale za sebou už mají účinkování v reklamě na colu a taky na oblečení luxusní značky Burberry. V klipu jim hrála herečka Emma Watson, což kapele přineslo další fanoušky. Britské indie rockery One Night Only si budete moci poprvé poslechnout také v Praze, 16. října zahrají v rámci oslav dvacátých narozenin klubu Roxy.

One Night Only budou v Praze budou hrát poprvé…  
Mark Hayton, kytara:
…a hrozně se na to těšíme! Už jsme v Česku jednou byli, když jsme natáčeli klip. Dost se nám u vás líbí a chodí nám také hodně zpráv s prosbou, abychom se v Praze už konečně objevili i na pódiu, takže plníme přání a těšte se na nás 16. října.

Frontman George Craig chodil s herečkou Emmou Watson, která se proslavila hlavně rolí v Harry Potterovi. Emma se objevila v klipu k vaší hitovce Say You Don´t Want It. Myslíte si, že její osoba přitáhla kapele další fanoušky? Mezi vkazy na YouTube jsou i ty ve stylu "přišel jsem kvůli Emmě, zůstal jsem kvůli muzice."
Určitě ano. Nicméně ten klip jsme natočili tak, aby byl cool a měl příběh, takže doufám, že by se na něj lidi koukali tak jako tak. A to s tím fanouškem… Pevně doufám, že tak to doopravdy bylo, protože nejen Emma, ale i naše muzika je fakt dobrá.

Mimochodem, je pravda, že George se živil jako model?
Ano, pracoval hlavně pro značku Burberry.

Poslechněte si One Night Only v YouRadiu

Takže odtud se One Night Only dostali ke spolupráci s Burberry. Její kampaň podkresluje vaše nová písnička Long Time Coming…
Ano. Návrhář Burberry Christopher Bailey je náš kamarád a fanda One Night Only. Díky němu jsme mohli hrát na několika večírcích a oni zase používají naše písničky pro svoje kampaně.

http://www.youtube.com/watch?v=jUOiYKwnFO0

Spolupráce s Burberry ale není jediná reklamní aktivita kapely, vaše skladba Can You Feel It Tonight propagovala Coca Colu. Zdá se, že One Night Only jsou zrozeni pro reklamu.
Je jasné, že někdo se na nás kvůli tomu může dívat skrz prsty, ale pro nás to byla skvělá zkušenost. Jen si představte, že vaše muzika se hraje všude po světě… Díky té limonádě nás mohlo slyšet tolik lidí, o kolika se nám nikdy ani nesnilo.  

One Night Only jsou indierocová kapela, ale četla jsem, že jste začínali jako revival The Beatles. Je to pravda?
Nene. Hráli jsme sice pár coververzí, mezi nimi i The Beatles, ale od začátku si píšeme také vlastní věci. O to nám vždycky šlo.

Jak to vypadá s vaší novou desku, třetí v pořadí? Kdy bude hotová?
Jsme tak v půlce, hotoví budeme někdy příští rok. Nahrávání si ale samozřejmě velmi užíváme, jasně, že to bude naše nejlepší album (smích). Pár ukázek zahrajeme samozřejmě i v Praze.

BE TWENTY – oslavy 20. narozenin klubu Roxy

15. 10. Boyz Noize GER), 16. 10. One Night Only (UK), 17. 10. Charlie Straight (CZE), 18. 10. Stereo MCs (UK), 19. 10. Layo & Bushwacka UK), 20. 10. Andy C (UK), 21. 10. Alex Clare (UK)

Témata:,