OneRepublic si omotali fanoušky kolem prstu


Už had lidí vinoucí se okolo náměstíčka v holešovické tržnici napověděl že v SaSaZu se chystá událost. Ve frontě před klubem stály především teenage dívky; nestrkaly se, nepředbíhaly. Byly stejně spořádané jako jejich oblíbenci OneRepublic, kteří uvnitř SaSaZu rozbalili hladce popovou show.

Pražští Eddie Stoilow, kteří nedávno vydali druhou desku Oh My God! (poslechněte si ji) a v úterý večer dostali roli předskokanů, publikum rozehřát nestačili. Už během druhé písničky totiž přestala fungovat aparatura a technikům se ji podařilo opravit až po třičtvrtě hodině. Honza Žampa a spol. pak do Ryan Tedderdevíti stačili odehrát jen tři skladby; nervózním fanouškům jako náhradu alespoň rozházeli cédéčka a pár triček.

Civilní kapela a nadšené fanynky
Přestavba pódia, jemuž nakonec dominovala pouze kruhová konstrukce s reflektory, šla ráz na ráz a hlavní hrdinové se objevili úderem půl desáté.
Stejně neokázale jako stage působila i kapela, jejíž vystoupení bylo milé a civilní; jako kdyby se OneRepublic hodili spíš na venkovní pódia než do klubu, nacpaného – kromě VIP ochozů – do posledního místa.

Už od prvních tónů dávalo publikum najevo, že v Praze jsou OneRepublic rozhodně správně. Nadšeně spolupracovalo s výborně komunikujícím zpěvákem Ryanem Tedderem, který neopomenul prohodit pár vět v češtině, podával ruce lačným dívkám v prvních řadách, lezl po reprobednách a natočil mobilem jedné z fanynek video z pódia.

Apologize v Praze

http://www.youtube.com/watch?v=uGGpFMtmjmg

Ať už hráli OneRepublic krátkou

), fanynky svými zaostřenými mobily a hlasivkami reagovaly více než vzrušeně.

S povděkem kvitovaly i novou skladbu Life In Color, již Tedder vtipně uvedl větou: "My ji skoro neumíme, vy ji vůbec neznáte, tak se všichni můžeme tvářit, že je to nejlepší písnička na světě."

Největší aplaus si ale logicky odnesl megahit Apologize (

), refrénovou frázi it´s too late to apologize snad zpívali i barmani. Přídavky si OneRepublic nechali vykřičet a v půl jedenácté bylo po všem.

OneRepublic v Praze asi nebudou přepisovat hudební události roku 2011 (o zvuku, který do zadních částí sálu chvílemi přenášel atmosféru jako ze zkušebny, ani nemluvě). Tenhle hladce popový večírek, jenž se chvílemi díky věkové skladbě skalních fanoušků a fanynek přeléval spíš směrem k výchovnému koncertu, ale alespoň dobře seděl k vlahému jarnímu večeru.

OneRepublic + Eddie Stoilow
Praha, SaSaZu, 19. dubna 2011

Témata:,