Openair Hrady CZ slibuje rozšíření scény a tři festivalové nováčky

Redakce

Tradiční openair Hrady CZ se rychle blíží a zveřejňue finální line-up. Jedenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu letos startuje 10. července na hradu Točník a svou šataci skončí 29. srpna na Bezdězu. Slibuje rozšířený program, více pódií, lepší ozvučení a prostornější areál Kunětické hory a podhradí Bouzova. Na českých a moravských hradech letos vystoupí Monkey Business, Tomáš Klus, Tata BojsXindl X, MIG 21, Chinaski, Čechomor a de facto i zbytek současné tuzemské hudební scény. 

Mezi ostřílené festivalové harcovníky, jakými jsou kapely Sto zvířat, PortlessPipes and Pints,  Wanastowi VjecyIné kafe, WohnoutVisací zámek, PSH nebo Skyline se letos dostali tři „zelenáči“ – skupiny Gazdina Roba, Mydy Rabycad a Jamestown. Novinkou bude změna pořadí míst konání, aby se oblíbení interpreti pohodlně dostali za svými fanoušky do všech regionů. Trasa rozezvučených hradů tedy povede z Točníku do Rožberka nad Vltavou, dále na Kunětickou horu, Švihov, Veveří, Bouzov, Hradec nad Moravicí a svou štaci skončí na Bezdězu. 

Páteční koncerty budou začínat vždy od 18 hodin do večera si na dvou stagích poslechnete celkem šest interpretů. V sobotu se brány hradů otevřou již v poledne a kromě hudební produkce můžete využít příležitosti a projít si tajná zákoutí nebo se zúčastnit prohlídek 36 historických objektů v rámci projektu Neobjevené památky. Kdo si pospíší, stihne si ještě do 31. května koupit permantnku ve 2. předprodejní vlně za 580 korun. Za lístej třetí vlny už si připlatíte kilo navíc a permanentní vstupenka přímo na místě vás vyjde na 780 korun. (kar)