Opuštěná místa v ČR, kde se budete bát

Redakce

Tajemná minulost, skrytá zákoutí, svíravý pocit - nejen to vyzařují opuštěná místa. Kdysi byla plná lidí a nyní zejí prázdnotou. V České republice jich máme nemálo. Troufli byste se na některá z nich vydat?

  • Zajatecký tábor a důlní závod Rolava – Co všechno se tady muselo odehrávat? Kdo všude tady chodil, trpěl? Nejen to vás napadne při návštěvě zajateckého tábora a důlního závodu v Krušných horách. Hlavní těžařskou surovinou byl cín. Na dolech v průběhu války pracovali z velké většiny zajatci z Francie a Sovětského svazu, kteří byli ubytováni v táboře Sauersack kousek od areálu dolu. Dnes zde najdete zbytky zdí, konstrukcí, ale nic víc.
  • Dům oběšených panenek – Toto místo má na rozdíl od většiny opuštěných míst svého konkrétního majitele, ale je natolik fascinující, že by byla škoda jej nezmínit. Dům je totiž celý poset panenkami. Vidíte je všude, na štítu domu, na zahradě, na verandě. Další panenky se pak houpají na stromech a mezi křovími. A proč taková výzdoba? Zeptejte se přímo majitele.

(Zdroj foto: Opuštěná místa)

  • Poldi Kladno – Tyto opuštěné prostory můžete navštívit v Kladně a rozhodně vás nenechají chladnými. Najít zde můžete vysutá nádraží, koksovny, pece, cítíte vůni oleje a přemýšlíte nad tím, jaké to tu muselo být. Zkrátka jako by se zde zastavil čas.
  • Zámek Chotýšany – Tento zámek musel být dříve krásným a útulným místem pro vyšší společnost. V současnosti se z něj stává ruina. Pokoje už nezdobí nábytek a obrazy, najdete tu spadlý strop, zatemněná okna. Dýchá tu na vás zvláštní atmosféra a napadá mnoho myšlenek. Třeba jaká všechna tajemství mohou skrývat jeho zdi.
  • Klášter milosrdných sester sv. Kříže – Klášter byl vybudován ve 40. letech 20. století. Jeho prostor sloužil přednostně pro pomoc nemocným. Za dob 2. světové války zde byl internační tábor, po zrušení ženských církevních řádů tu pak sídlili pohraničníci. Po roce 1990 byl vrácen opět sestrám a od roku 2005 ho pak má ve vlastnictví turecká společnost a bývalý klášter zatím jen chátrá. Co všechno se tu muselo stát, zůstane asi tajemstvím.

6 pohádkových destinací, které jsou snové, ale reálné. Kde najdete most, po němž jezdil vlak do Bradavic?

Neuvěříte, že těchto 5 míst existuje na naší planetě