Orgasmus jako lék. Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

Lucie Bryndová

Když přijde řeč na milování, strach z vlastního selhání byla vždy označována za výsadu mužů. Je na ně kladen velký tlak, a to ze všech stran. Pravdou ale je, že i ženy trpí podobnými strachy. Jsou to obavy, že nebudou pro své protějšky dostatečně dobré. Jednou z obav, která je se sexem spojena, je i orgasmus. Někteří se obávají, že budou při vyvrcholení vypadat směšně, a dostávají se do osobní války se sebou samými. Tak zkuste všechny tyhle zbytečné starosti hodit za hlavu a užívejte si tyto nádherné a neskutečně příjemné pocity plnými doušky. Proč?

  • Pravidelná menstruace. Orgasmus přináší tělu celou řadu benefitů. Jedním z nich je i pravidelně se dostavující menstruace. Vyvrcholení zlepšuje cirkulaci krve v pánevní dutině, dodává živiny pohlavním orgánům a pomáhá upravovat menstruační cyklus. Ženy, které si dopřávají pohlavní styk spojený s orgasmem alespoň jednou do týdne, mají větší pravděpodobnost, že se jim dostaví menstruace v době, kdy ji očekávají, než ty, které se oddávají sexuálním hrátkám jen omezeně.
  • Detox organismu. Řešíte neustále nějaké diety a snažíte se si dopřávat pravidelně nejrůznější detoxy? A co takhle, kdyby k tomu pomohlo něco příjemnějšího, než například nucené pití ovocných a zeleninových šťáv nebo hladovka? Ano, milování a orgasmus jsou tou nejlepší detoxikační metodou. Probudí váš lymfatický systém a pomůžou vám zlepšit trávení.
  • Vyšší pravděpodobnost otěhotnění. Přílišná snaha o miminko, kdy není ani jeden z vás pořádně uvolněný a vy pak nemůžete dosáhnout orgasmu, ničemu nepomůže. Zkuste se oddávat milování bez myšlenek na to, zda se vám konečně podaří otěhotnět. Orgasmus vám pomůže aktivovat hypofýzu, která je mimo jiného zodpovědná za uvolňování pohlavních hormonů, které vyvolávají ovulaci.
  • Lepší imunita. Mít oslabenou obranyschopnost není teď na podzim žádná hitparáda. Počasí se mění každou chvíli a to ničemu rozhodně nepřispívá. Kromě pravidelné konzumace ovoce a zeleniny, každodenního cvičení a dodržování dostatečného množství tekutin, pomůže imunitě také orgasmus. Jak? Vyvrcholení pomáhá snižovat množství infekčních buněk v lidském těle až o dvacet procent, což vám pomůže v boji s nachlazením nebo třeba chřipkou.
  • Méně bolestí hlavy. Trápí vás často migrény? Zapomeňte na prášky a zkuste tu nejpřirozenější metodu. Pravidelný orgasmus pomáhá zvyšovat práh bolesti, takže vám to příště pomůže ulevit od bolesti hlavy a bonusem může být také příprava na porod, který díky tomu nebude tak bolestivý.
  • Prevence před srdečními chorobami. Ano, mezi hlavní činitele, kteří mají významný vliv na zdraví srdce a cév, patří zdravý životní styl. Ten zahrnuje absenci alkoholu a cigaret, konzumaci zdravých potravin, pravidelný pohyb a řadu dalšího. Ale to není všechno. Prevencí může být i orgasmus, který podporuje tvorbu estrogenu, jenž je zodpovědný za pružnost děložní stěny a chrání před osteoporózou a srdečními chorobami.
  • Mladší vzhled. Ten se sice týká více estetiky než samotného zdraví, ale i to, jak vypadáte, má významný vliv na vaši psychiku a celkové zdraví. Pravidelný přísun orgasmů dle řady studií přispívá k tomu, abyste vypadali a cítili se mladší, a to dokonce až o deset let. Není právě tohle ten nejlepší recept na věčné mládí?