Orion vydává Noční vidění, třetí sólovou desku

Redakce

Rapper Orion chystá na 1. dubna třetí sólovou desku Noční vidění. A prý to není apríl. "Desku slibuju už pár let, ale až v půlce roku 2013 dozrál čas, kdy jsem se do práce na ní naplno pustil,“ říká Orion. První singly Zkus chodit v mejch botách a Vesmírnej odpad už rotují v rádiích několik týdnů.

Kromě osvědčených spolupracovníků jako je Mike Trafik, The Beatbustlers a Enemy vybral Orion beaty od  Cuffia, Franka Flamese, Donie Darka, Shadow D, Ondryka nebo Rack Rokase a zatímco v hudbě tak dal prostor čerstvé krvi, za mikrofonem spolupracoval se starými známými Vladimirem 518, Jamesem Colem, Hugo Toxxxem, Ektorem, Smackem a Refewem. "Chtěl jsem mít na desce rapery, který mám rád a jejichž hudbu poslouchám,“ dodává Orion.

První fáze vydání Orionova Nočního vidění začala v sobotu 8. února, kdy na crowdfundignovém serveru Hithit.cz odstartovala fanouškovská sbírka na vydání desky na CD a vinylu.

Na vydání alba Orion upozornil loni na podzim přes mixtape Děj se vůle zboží, se sólovou deskou přichází po osmi letech; na jaře 2005 spatřila světlo světa deska Teritorium 2, za kterou Orion dostal hudební cenu Anděl.

Orion působí v tuzemském hiphopu od roku 1993, kdy s PSH, tehdy Peneři strýčka Homeboye, vydali demokazetu Peneřina těžká dřina. Jeho domácím labelem je značka BiggBoss, kterou provozuje Vladimir 518. (sli)

 

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit