Orion vydává Noční vidění, třetí sólovou desku

Redakce

Rapper Orion chystá na 1. dubna třetí sólovou desku Noční vidění. A prý to není apríl. "Desku slibuju už pár let, ale až v půlce roku 2013 dozrál čas, kdy jsem se do práce na ní naplno pustil,“ říká Orion. První singly Zkus chodit v mejch botách a Vesmírnej odpad už rotují v rádiích několik týdnů.

Kromě osvědčených spolupracovníků jako je Mike Trafik, The Beatbustlers a Enemy vybral Orion beaty od  Cuffia, Franka Flamese, Donie Darka, Shadow D, Ondryka nebo Rack Rokase a zatímco v hudbě tak dal prostor čerstvé krvi, za mikrofonem spolupracoval se starými známými Vladimirem 518, Jamesem Colem, Hugo Toxxxem, Ektorem, Smackem a Refewem. "Chtěl jsem mít na desce rapery, který mám rád a jejichž hudbu poslouchám,“ dodává Orion.

První fáze vydání Orionova Nočního vidění začala v sobotu 8. února, kdy na crowdfundignovém serveru Hithit.cz odstartovala fanouškovská sbírka na vydání desky na CD a vinylu.

Na vydání alba Orion upozornil loni na podzim přes mixtape Děj se vůle zboží, se sólovou deskou přichází po osmi letech; na jaře 2005 spatřila světlo světa deska Teritorium 2, za kterou Orion dostal hudební cenu Anděl.

Orion působí v tuzemském hiphopu od roku 1993, kdy s PSH, tehdy Peneři strýčka Homeboye, vydali demokazetu Peneřina těžká dřina. Jeho domácím labelem je značka BiggBoss, kterou provozuje Vladimir 518. (sli)