DOJEMNÉ: Osamělý děda hledal na netu parťáka na ryby. Co přišlo potom, ho ani ve snu nenapadlo

Redakce

Důchodce, ten tvrdý chleba má. Své o tom ví Australan Ray Johnstone, pětasedmdesátiletý vdovec, kterému před nedávnem zemřel jeho poslední kamarád. S tím Ray jezdíval na ryby, a tak si zkusil nového parťáka najít přes internet. Jeho dojemný inzerát zdvihl tsunami sympatií!

Na návštěvníky portálu Gumtree čekal před pár dny hodně dojemný zážitek. Pětasedmdesátiletý Ray Johnstone z jižní Austrálie tam totiž pověsil inzerát, ve kterém hledal nového kamaráda, co by s ním jezdil na ryby. Ten poslední mu totiž před nedávnem zemřel. Ray je navíc několik let vdovcem, a tak na světě zůstal úplně sám.

Pojednání muž doplnil fotografií, na které se tváří tak smutně, že máme při pohledu na ni co dělat, abychom zadrželi slzy. „Nechci skončit jako zeleniny,“ popisuje staříčký pán.

Jeho inzerát během pár dní vidělo přes 100 tisíc lidí a přišly mu stovky nabídek. Někteří lidé jeho příspěvek sdíleli na sociálních sítí, jiní starci alespoň poslali slova podpory. Nejzajímavější odpověď ale nabídl Mati Batsinilas z Brisbane. Ten, sám vášnivý rybář s vlastní lodí, nejen, že Rayovi nabídl společnost, on pro něj rovnou vymyslel několikadenní rybářský trip s mnoha zážitky.

A co na to všechno říká Ray? Na výlet si samozřejmě sbalil okamžitě a virtuálnímu světu vzkázal jedno velké díky.

„Nikdy by mě nenapadlo, že taková maličkost spustí takovou reakci. Až se vrátím, jsem domluvený s dalšími sedmi nebo osmi lidmi, že vyrazíme na ryby,“ řekl médiím. Přejeme úspěšný lov!

Pětiletá holčička zachránila život svému otci. Poslechněte si dojemný telefonát

Srdceryvný význam prvních slov, která řekl Snape Harrymu