Ostrávááá, černá džungle a mejdan, zpívají Ruda Jay-Z z Ostravy a Martina Keys Pártlová

Redakce

Po internetu koluje další povedená cover verze. Hitovku Empire State of Mind od Jay-Z a Alicie Keys, oslavující New York, přebásnil a přerapoval Ruda z Ostravy a Martina Pártlová. Oba jsme mohli vidět v českém X Factoru - a oba se drží dokonale originálu.

Místo Brooklynu Bazaly, místo Franka Sinatry Richard Krajčo, místo autobusů trolejbusy, místo prosvětlených ulic doly, místo sochy svobody socha tanku – prostě místo New Yorku Ostrava.
Její ulice vás na rozdíl od New Yorku nepovznesou a ostravský smog  na rozdíl od newyorských světel neinspiruje, předělávka hitu Empire State of Mind od Jay-Z a Alicie Keys Ostrava je ale zábavnou a povedenou podívanou. Stojí za ní už téměř kultovní postava Ruda z Ostravy, který zkoušel svoje štěstí před třema lety v českém X Factoru. Do dalších kol nepostoupil, všechny ale až do finále bavil svéráznými komentáři a verzemi nejrůznějších písniček.
K nazpívání skladby si přizval úspěšnější kolegyni z X Factoru, Ostravačku Martinu Pártlovou, která i díky podobné barvě hlasu jako Alicia Keys postoupila až do finále. V klipu k Ostravě zpívá stejný part jako Alicia, hraje v něm, samozřejmě stejně jako ona – na klavír a má na sobě podobný kožený obleček. Klip ostatně vtipně kopíruje americkou předlohu už od začátku, černobílé obrázky z Ostravy a věrná inspirace textem

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8