Osvoboďte své tělo od pyžama! 9 důvodů, proč byste měli spát neustále nazí

Eva Vogelová

Spíte v posteli jedině v pyžamu? Děláte velkou chybu. Měli byste to změnit a spát jen nazí. A to i v zimě! Řekneme vám, proč.

  1. Zchladíte se

Pokud budete spát v chladnějším prostředí, budete mít kvalitnější spánek. Ideální teplota v místnosti by měla být maximálně dvacet stupňů. Během spánku dochází přirozeně k ochlazování organismu, abyste usnuli. Musí se ochladit alespoň o půl stupně. Pokud budete spát nazí, pomáháte tím k vlastní termoregulaci těla. Pyžamo tento proces značně znesnadňuje. Takže od teď si už nepořizujte žádné oblečení na spaní.

  1. Podpoříte svůj růstový hormon

Růstový hormon rozhodně nemá rád velkou tělesnou teplotu. Má za úkol regenerovat tělo. Čím jste starší, tím pracuje čím dál méně. Jeho zásluhou člověk hubne, pokud cvičí. Když budete spát s pyžamem na sobě, trochu ztěžujete růstovému hormonu jeho práci.

  1. Prožijete více sexu

Pokud se chystáte s partnerem / partnerkou ke spánku a jste oblečení, je pravděpodobné, že žádný sex mít nebudete. Když se k sobě nazí přitulíte, navzájem ucítíte teplo toho druhého a trochu vás to vzruší. Dostanete chuť na sex a rozjedete to spolu. Poté se vám bude krásně usínat.

  1. Nebudou se vám potit vlasy

Budíte se často zpocení? Děje se to kvůli tomu, že jste pod peřinou navlečeni pyžamem. Zimní období vám nebrání v tom, abyste ho sundali. Rozhodně vám pod peřinou nebude zima. A navíc se vám nebudou potit vlasy, které se tím snadno mastí.

  1. Ochráníte se před cukrovkou

Pokud ze sebe shodíte pyžamo, během spánku se vám zlepší metabolismus. A nejen to, snižuje se tím i hladina cukru v krvi. Tenhle fakt prokázala švédská studie. Spaní bez oblečení funguje jako prevence před cukrovkou druhého typu.

  1. Vyhnou se vám časté mykózy

Během spánku má nízká teplota dobrý vliv i na nohy a podpaží. Když jste nazí, nemusíte se nikde v pyžamu pokoušet dělat díry, protože tělo odvětrává samo o sobě. Tohle je nejzásadnější pro ženské intimní partie. Pokud na sobě máte během spánku spodní prádlo, vytváříte ve vagíně lepší prostředí pro množení nežádoucích kvasinek. Trápí vás občas mykózy? Na noc se vysvlékejte donaha.

  1. Budete se cítit pohodlněji

Občas se budíte, protože cítíte, že vás něco někde svědí či škrábe? Nevíme sice z jakého materiálu je vaše pyžamo, ale pravděpodobně bude háček v něm. Pořiďte si kvalitní povlečení a spěte pod ním nazí. Váš spánek bude díky tomu skvělý.

  1. Klesne hladina kortizolu

Když budete spát nazí, budete se cítit dobře a neuvolní se vám tolik kortizolu, tedy hladina stresového hormonu. Ta je zodpovědná za to, že člověk má pocit velkého hladu. Někdy se hladem i budí, což rozhodně není nic příjemného. Pokleslá hladina kortizolu zajišťuje klidný a hluboký spánek. Ráno se probudíte maximálně odpočinutí.

  1. Lépe se vám bude vstávat

Máte problém se ráno zvednout z postele? Pokud budete spát nazí, zvládnete to i bez velkého sebezapření. Budete se totiž cítit mnohem více vyspaní, než jste byli doposud. Takže od teď už do postele nelezte v pyžamu!