Owl City opět rozdává lízátka. Berte si, dokud můžete!

Jana-Moravcova

Před dvěma lety zabodoval Adam Young aka Owl City se svým miloučkým synthpopem téměř po celém světě; vsadíme se, že hit Fireflies si pamatujete i vy. Nyní nasazuje pan soví Město do boje další žánry, výsledek je ale takřka totožný. K poslechu v pořadí třetí desky All Things Bright And Beautiful doporučujeme přibalit inzulín, protože písničky prudce zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Owl City je na všechno sám. Sám skládá, hraje i zpívá a ve finále album i produkuje; tak trochu systém brouka Pytlíka. Čtyřiadvacetiletý Američan Adam Young alias Owl City je ale přeci jen o něco zdatnější než Ferdův kámoš a to, co dělá, mu jde. Tedy po marketingové stránce. Finální produkt je totiž tak trochu cukrová vata;  jednou za rok na ni dostanete strašnou chuť, půlka balení ale stačí.

Youngova alba jako celek, to nejnovější nevyjímaje, nezní nijak extra chytlavě. Dávku sexappealu měly singly Fireflies a Vanilla Twilight z dva roky staré desky Ocean Eyes. (Mlsáte rádi? Pusťte si k tomu nespavce Owl City).
K nim se nově přidají některé kousky z aktuální desky All Things Bright And Beautiful v čele s Deer In the Headlights. Zbytek postupně splyne v jeden slaďoučký celek, který byste nakonec nejraději přepili nějakým pěkně hořkým pivem.  

Owl City – Deer In the Headlights. Co o něm říká Owl City?

http://www.youtube.com/watch?v=2u1mPnGboR8

Owl City nově zapojuje hip-hop, folk a akustickou kytaru. Desku pojmenoval podle staroanglické křesťanské hymny ze 17. století, nic z toho ale lepkavý, cukrový potah nesmyje.

Slyšet je to dobře třeba v synthpopové žvýkačce Aligator Sky s hostujícím rapperem Shawnem Chrystopherem. Žádná přidaná hodnota, jen jízda na popové žvýkačkové bublině. A vezmeme-li v úvahu i názvy skladeb – Angels, Galaxies, Plant Life či Honey and the Bee – zdá se, že pán Soví Město si ve studiu zakouřil hodně kvalitní materiál. A teď miluje všechny a všechno bez výjimky.

Owl City feat. Shawn Chrystopher – Aligator Sky

Po vlnách melancholie, které se na posluchače valí z celého světa, Adam Young určitě působí jako příjemné polechtání jarními paprsky. Po chvíli ale tohle teploučko začne lézt i ušima. Celá deska od A do Z je jen pro otrlé Owl City - All Things Bright And Beautifula zaryté Youngovy fanoušky a milovníky cukrátek. Ostatním doporučujeme proložit jednotlivé skladby něčím slanějším.

Owl City – All Things Bright And Beautiful
Vydavatelství: Universal Music
Celkový čas: 39:58
Seznam skladeb: The Real World, Deer In the Headlights, Angels, Dreams Don’t Turn to Dust, Honey and the Bee (feat.Breanne Dürren), Kamikaze, January 28, 1986, Galaxies, Hospital Flowers, Alligator Sky (feat. Shawn Chrystopher), The Yacht Club, Plant Life

Témata:,