Padesátka Vojty Kotka válí v kinech

Redakce

Na Štědrý den byla do kin uvedena filmová komedie Padesátka a už má více než 200 tisíc návštěvníků. Padesátku Vojta Kotek připravil jako režisér podle scénáře Petra Kolečka. Její děj se točí kolem rázovitých lidí z hor, jednoho běžkařského závodu a několika „padesátek“.

Diváky čeká situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor a v neposlední řadě hned několik vtipných hlášek, které mají šanci zlidovět. Ty nejlepší jsou součástí soundtracku doprovázejícího uvedení filmu do kin.

Nedílnou součástí filmu je i hudba a to nejenom původní filmová, či současné písně, ale díky filmové retrospektivě ožijí i některé slavné domácí hity sedmdesátých let. Nechybí zde několik klasických popových hitů jako „Robinson“ (Jiří Korn), „Duhová víla“ (Hana Zagorová a Petr Rezek), „Potulný hráč“ (Václav Neckář), „Máš chuť majoránky“ (Karel Zich), či legendární „Outsider Waltz“ od Wabiho Daňka.

Vedle filmové hudby Viliama Béreše a Patricka Karpentskiho je zde několik exkluzivních novinek, mezi nimi vůbec poprvé oficiálně vydaná kapela TH!S, ve které účinkuje Vojta Kotek, a nebo po názvem Horal nahrávka bývalých členů Nightwork. Dále například Monikino Kino a nebo Toxique. Titulní píseň Padesátka pak přímo pro film složil Michal Hrůza, což je po delší době jeho nová studiová nahrávka.

S kým trávila Mahulena Bočanová zimní dovolenou?

Eliška Balzerová končí jako ředitelka Divadla Na Fidlovačce!

 

Témata:,