Papa Roach, drsňáci z Kalifornie, představili Metamorphosis


Kalifornští Papa Roach poprvé zavítali do České republiky, aby propagovali své nové album Metamorphosis. Nejvíc pozornosti upoutal stále se předvádějící frontman Jacoby Shaddix, naopak hodně skladeb poznamenal špatný zvuk. Celkový dojem zachránily bezchybně zahrané hity. Ukázalo se, že hardrockovým Američanům víc sedne styl jejich starší písní.

Skupina Papa Roach je pověstná schopností odvázat se na koncertech. Včera večer to předvedla v prostoru pražského klubu Roxy. Vřelou komunikaci s publikem ihned navázal zpívající Jacoby Shaddix: žertoval a házel na publikum okouzlující grimasy, nezapomněl používat ani anglického „fuck“.

Písně našláplé, či unylé, pokaždé ale se skvělou kytarou
Zpočátku se spustil příval tvrdších songů, kam patří i …To Be Loved, známý jako znělka k populárnímu wrestlingovému pořadu Raw. Přezvučená basa v krajně unyle odehrané Forever přehlušila všechny okolní zvuky, Shaddix zněl téměř nesrozumitelně na pozadí. Podobně zanikala i jinak silná Getting Away With Murder. Svůj potenciál pak potvrdila rázná Hollywood Whore, umocněná nevtíravým jevištním divadélkem. Podstatnou část koncertu totiž tvořilo sehrané „pobíhání“ po pódiu, diváci v prvních řadách se nevyhnuli poprskání či polití vodou od Shaddixe.

Poslechněte si píseňGetting Away With Murder z koncertu v Chicagu

Ale vystoupení drsných Američanů nebylo tak drsné po celou dobu. Následoval set uvolněnějších, téměř uspávacích písní. Z populární Lifeline určitě kapela mohla vyždímat mnohem víc, zachraňoval ji jedině brilantní Jerry Horton s divotvornými kytarovými melodiemi. Horton svou hrou vůbec včerejší večer pozlatil.

Staré je dobré
Krev všem příznivcům kapely rozproudil hit z roku 2002, pecka She Loves Me Not. Přesně takové písně sedí kapele Papa Roach nejvíce – nápaditý hard rock okořeněný rapcorem. Energicky odehranou Between Angels And Insects, jeden z nejstarších singlů, značně podpořil rozbouřený kotel fanoušků ve vydýchaném prostoru Roxy. A naprostou většinu návštěvníků v téhle písni zcela pohltil bubenický nářez Tonyho Palerm. Koncert gradoval. Příjemně osvěžil singl I Almost Told You That I Loved You z nového alba Metamorphosis, připomínající starší díla kapely, a po největším hitu kariéry, bezchybně zahraném Last Resort, se už kapela loučila strhující bubenickou rozlučkou. „Určitě zase brzo přijedeme, miluju vás,“ znělo za odcházejícím Shaddixem.

Tak zněla píseň I Almost Told You That I Loved You na festivalu v Cincinnati

http://www.youtube.com/watch?v=4c00AHRI9uI

Papa Roach – turné k albu Metamorphosis
7. června 2009, Praha, Roxy