Pár cestuje po Chorvatsku a hledá místa ze seriálu Hra o trůny! Takhle to vypadá v reálu

Redakce

Milujete seriál Hra o trůny? Tak vás jistě zajímá i to, kde se nacházejí místa natáčení. My se na ně můžeme podívat, a to díky jednomu páru, který se na ta místa vydal a nezapomněl je zdokumentovat.

Seriál Hra o trůny patří mezi nejsledovanější seriály a stal se doslova fenoménem. Je natočený podle bestsellerové románové řady spisovatele George Martina a vypráví epický příběh o zradě a ušlechtilosti.

Asta Skujyté-Razmiené a její manžel jsou jeho obrovskými fanoušky. Proto se rozhodli, že pojedou do Chorvatska a navštíví natáčecí lokality seriálu. Zajímalo je to, jak to vypadá doopravdy.

„Pokud jste něčeho fanouškem, tak občas musíte udělat něco bláznivého. Jako já a můj manžel. Vyrazili jsme na letní dovolenou do Chorvatska a vyhledali místa, kde se náš milovaný seriál natáčel,“ svěřila se Asta webu Boredpanda.com.

Cesta byla velmi zajímavá, dobrodružná a zábavná. Některé lokality se jim podařilo najít hned a některé hledali pěkně dlouho.

„Dubrovník byl jedním z těch, které bylo opravdu velmi snadné najít. Další lokality, jako jsou třeba ulice ve Splitu, byly skutečně k nenalezení a našli jsme je až po dlouhé době nebo úplně náhodou,“ dodala Asta.

Samozřejmě je překvapilo, jak jsou některá místa odlišná oproti seriálu, a právě i to jim hledání ztížilo. Dalo se to však čekat, protože většina míst je v dnešní době počítačem poupravena a doladěna tak, jak je potřeba. Prostředí přece musí dokonale odpovídat příběhu.

Když se sami zadíváte třeba na fotografii Hradeb starého města v Dubrovníku, tak vidíte, že zde byly dokresleny dvě věže. Nebo Pevnost Kliss ve měste Meereen je také krásně poupravena tím, že jsou dokresleny stavby a také cesty. Rozdíly však najdete na více snímcích.

Zamilovaný pár si tak splnil sen a přiblížil se seriálu zase o něco blíž. Pojďme se podívat na to, co všechno navštívili.

7 důvodů, proč milovat cestování na festivaly

7 skvělých věcí, které jste asi nevěděli o Islandu: Pěstovaly se zde banány!