Patricie chystá s Borisem Carloffem desku Iris. Je to „vinyl pop“, říká

Redakce

Zpěvačka a kytaristka Patricie (21), která na sebe před třemi lety upozornila deskou Obamamania (recenze), vydá v říjnu druhou nahrávku Iris. Natáčí ji s oceňovaným producentem a muzikantem Borisem Carloffem, pod jehož dohledem vzniká série dvanácti nových popových písniček.

Poslechněte si Patricii v Youradiu

„Boris na mě vytáhnul ty svoje mikrofony, na které nahrávala Barbra Streisand nebo Amy Winehouse, pak jsme s klukama z kapely trochu blbnuli, jednu písničku jsme zahrály v rock’n’rollové verzi a už to bylo,“ popisuje zpěvačka zrod své hudební proměny. Z přemýšlivé písničkářky je na nové desce popová zpěvačka.

Sama Patricie aktuální tvorbu označuje jako vinyl pop. „Při nahrávání desky nás to u každé písničky táhlo ke starým zvukům, které uslyšíte, když si doma pustíte gramofon a dáte do něj vinyl třeba od The Beatles,“ říká.

Album uvede rozverná skladba Iris, kterou zpěvačka napsala ve Španělsku. Ke skladbě dokončuje i klip, kde si zahrála ve extravagantních kostýmech. Na podzim se pak Patricie představí jako host turné Lucie Bílé. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit