Patricie chystá s Borisem Carloffem desku Iris. Je to „vinyl pop“, říká

Redakce

Zpěvačka a kytaristka Patricie (21), která na sebe před třemi lety upozornila deskou Obamamania (recenze), vydá v říjnu druhou nahrávku Iris. Natáčí ji s oceňovaným producentem a muzikantem Borisem Carloffem, pod jehož dohledem vzniká série dvanácti nových popových písniček.

Poslechněte si Patricii v Youradiu

„Boris na mě vytáhnul ty svoje mikrofony, na které nahrávala Barbra Streisand nebo Amy Winehouse, pak jsme s klukama z kapely trochu blbnuli, jednu písničku jsme zahrály v rock’n’rollové verzi a už to bylo,“ popisuje zpěvačka zrod své hudební proměny. Z přemýšlivé písničkářky je na nové desce popová zpěvačka.

Sama Patricie aktuální tvorbu označuje jako vinyl pop. „Při nahrávání desky nás to u každé písničky táhlo ke starým zvukům, které uslyšíte, když si doma pustíte gramofon a dáte do něj vinyl třeba od The Beatles,“ říká.

Album uvede rozverná skladba Iris, kterou zpěvačka napsala ve Španělsku. Ke skladbě dokončuje i klip, kde si zahrála ve extravagantních kostýmech. Na podzim se pak Patricie představí jako host turné Lucie Bílé. (sli)