Paul Simon a Sting vystoupí v březnu společně na koncertě v O2 areně

Redakce

Paul Simon (72) a Sting (62) vystoupí v rámci svého společného turné On Stage 14. března 2015 v pražské O2 areně.  informoval o tom Petr Novák z pořádající Live Nation. Předprodej vstupenek v cenách 1990 až 4990 korun začne 22. září. Stejně jako na severoamerickém turné počátkem letošního roku se hudebníci představí s doprovodnou kapelou. Pražský koncert bude druhým vystoupením na turné, které Sting a Simon zahájí 12. března v Krakově.

Poslechněte si Stinga i Paula Simona v Youradiu

Zpěváci zahrají dohromady přes tři desítky skladeb včetně hitů Boxer (Paul Simon) či Every Breath You Take (Sting). Koncepci turné ukázali loni na vystoupení pro nadaci Robin Hood Foundation.

Paul Simon proslul díky hudební spolupráci s písničkářským kolegou Artem Garfunkelem. Třináctinásobný držitel Grammy vystoupil v roce 1991 sólo na letenském stadionu Sparty. Sting, vlastním jménem Gordon Sumner, stál nejprve v roce 1977 u zrodu slavné kapely The Police, první sólové album vydal o osm let později. V Česku vystoupil několikrát, naposledy v listopadu 2012 v Ostravě. (red)