Pecka! Existuje klinika, kde si můžete vybouřit vztek

ČTK, mim

Na jedné klinice v Jakartě si klienti můžou vybít zuřivý vztek. Za v přepočtu 200 korun tam můžou půl hodiny rozbíjet věci.

Klinika se jmenuje Temper Clinic. Za trochu vyšší poplatek zařízení v indonéské metropoli nabízí klientům možnost rozmlátit staré televizory nebo tiskárny.

Inspirace v zahraničí

Klinika byla otevřena loni v luxusní čtvrti Jakarty. Její spolumajitel Masagus Yusuf Albar, který v zahraničí viděl takové zařízení, chtěl založit něco podobného.

Kliniky tohoto druhu existují zejména v Japonsku, v Singapuru, ve Spojených státech, v Číně, ale také v četných evropských metropolích a tato tendence se projevuje v posledních letech především v Asii.

Ať jdete kamkoli, je tam zácpa

Poskytování takových služeb v Indonésii, která je pravidelně uváděna v čele zemí, kde jsou obyvatelé šťastní a málo stresovaní, bylo krokem do neznáma. Zakladatel zařízení uznává, že na Bali nebo Sumatře, které jsou z velké části pokryty džunglí, mají Indonésané dost možností k relaxaci.

Nikoli však v Jakartě, megapoli s deseti miliony obyvatel, kde jsou pravidelné dopravní zácpy a kde lidé tráví několik hodin denně ve svém voze. „Ať jdete v pátek večer kamkoli, je to o nervy. Moje přítelkyně se jednou dostala do takové rozsáhlé zácpy, že se z toho rozplakala,“ vyprávěl Albar.

Nebezpečné

Tato praxe však není pro všechny, upozorňuje psycholožka z Jakarty Liza Marielly Djaprie. „Obecně nevybízím pacienty, aby ničili předměty, protože by se to pro ně mohlo stát zvykem,“ vysvětluje.

„Musejí se naučit žít se svým hněvem, musejí ho umět ovládat,“ zdůrazňuje.