Pejskaři jsou v lepší formě, prokázala studie

mim

Díky procházkám se psem jsou pejskaři v lepší zdravotní formě než lidé, kteří psa nemají. Bingo!

Životní styl pejskařů bývá podle výzkumníků americké neziskové organizace Klinika Mayo nejlepší. „U těchto lidí jsme zaznamenali nejvyšší míru fyzické aktivity, vyváženější stravu a hladinu cukru v krvi na ideální úrovni,“ uvedla pro britský deník The Telegraph vedoucí výzkumného týmu Andrea Maugeri z Katánijské univerzity na Sicílii.

Zkoumáno bylo 1769 lidí, z nichž 42 procent byli majitelé domácích zvířat. Ani jeden z respondentů zatím neprodělal infarkt a výzkumníci brali v potaz jejich index tělesné hmotnosti, způsob stravování, fyzickou aktivitu, kouření, krevní tlak, hladinu cukru a cholesterol, uvádí web Aktualne.cz.

Prevenci proti kardiovaskulárním chorobám

„Lidé by měli zvážit zakoupení domácího mazlíčka nebo záchranu nějakého zvířete z útulku jako prevenci proti kardiovaskulárním chorobám. Soužití se zvířetem totiž zjevně může vést k aktivnějšímu životnímu stylu,“ vyzdvihla doktorka Maugeri.

„Pes podle jiných studií pomáhá také zlepšovat duševní zdraví a snižovat pocity sociálního odloučení, což jsou další rizikové faktory přispívající k infarktům,“ doplnil Francisco Lopez-Jimenez z Kliniky Mayo. Závěry výzkumu jsou takové, že majitelé psů oproti lidem bez domácích mazlíčků více cvičí, méně často trpí cukrovkou a více vydělávají.

Témata:, ,