Pes bez čumáku konečně našel nový domov. Neuvěříte, jaký tam na něj čekal kamarád!

Pavla Gabrhelíková

Pejsek Wacku, původem z Filipín, konečně našel nový domov. Perfektně vyhovuje jeho speciálním potřebám, a dokonce tu na něj čekal i kamarád.

Adoptovala ho paní, která si, podle všeho, skutečně libuje ve zvláštnůstkách. Už totiž doma jednoho deformovaného psa má. Je to kříženec pitbulla a corgi jménem Picasso. Jeho čelist je nepřirozeně zkroucená, přesto je schopný s tímto handicapem žít.

„Na psech je úžasné to, že jim vůbec nezáleží na tom, jestli vypadají jako představitelé svého druhu, nebo ne,“ říká Liesl Wilhardt, hrdá majitelka. „Picasso a Wacku jsou abnormálně klidní a společenští, nepřemýšlí nad tím, jestli jsou fyzicky odlišní nebo ne.“

Wacku přišel o půlku čumáku, když bránil kolo svého majitele. Opilý kolemjdoucí na něj zaútočil mačetou. Ale ani to mu nebrání neustále čichat! Jazyk mu naštěstí zůstal, proto se může najíst. Ale kvůli absenci horní čelisti je kolem něj při jídle pořádný nepořádek. Nejraději sedí své adoptivní majitelce na klíně a olizuje ji. Což musí být trochu divné od psa, kterému chybí vrchní část tlamy. Ale co.