Pět méně známých přírodních divů, které si zamilujete

Redakce

Amazonský deštný prales, Stolová hora, ... Tyto přírodní divy světa jistě znáte. Slyšeli jste ale o těchto?

  1. Erg Chebbi, Maroko

Erg Chebbi tvoří krajina kolem oázy Merzouga a patří mezi marocké skvosty. Uvidíte zde sto padesát metrů vysoké obří písečné duny, které jsou navíc pohyblivé. Během dne mění svou barvu, můžou být růžové, zlaté nebo rudé. Kromě hromady písku zde žijí i velmi zajímaví ptáci, třeba plameňáci nebo pouštní vrabci.

  1. Bryce Canyon, USA

Neexistuje žádné místo, jako je Bryce Canyon. Jedná se o jeden z nejkrásnějších národních parků s největší sbírkou skalnatých pilířů na světě, které se nazývají „hoodoos“.  Věžičky v narůžovělé, oranžové až žluté či bílé barvě si zamilujete.  Rozpíná se na ploše sto čtyřicet pět kilometrů krychlových v jihozápadní části státu Utah.

  1. Pantanal, Brazílie

Národní park Pantanal je rozsáhlá močálovitá krajina na jihozápadě Brazílie zasahující také na území Paraguaye a Bolívie. Rozloha je dvě stě tisíc kilometrů čtverečných. Pantanal je tak největším mokřadem světa. Najdete tu nejen spoustu bažin, ale také vzácná zvířata, jako je kapybara, tapír jihoamerický nebo vydra obrovská.

  1. Playa Ostional, Kostarika

Severně od Playa Nosara a Boca Nosara leží Playa Ostional, dlouhá a krásná tmavě písčitá pláž. Surfaři sem jezdí za obřími a mocnými vlnami a turisté se jezdí dívat na nádherné želvy, které zde hnízdí. Mezi červencem a srpnem nastává jejich období, kdy vylézají na břeh a kladou vajíčka.

  1. Modrá laguna, Island

Modrá laguna je nejslavnější geotermální koupaliště planety. Najdete ho na Islandu a je v něm mléčně modrá voda, která má fascinující účinky na naše zdraví. Možná vás zaskočí to, že se jedná o odpadní vodu z místní elektrárny. Vaše pleť však bude po namočení do této vody krásně vypnutá, zdravá, prostě jako z reklamy.

4 nejlepší místa v Evropě, kde si užijete dobrodružnou dovolenou

Hrad jako z Harryho Pottera – tak tam chcete!