Pět míst v Česku, která byste měli navštívit, pokud máte rádi záhady

Redakce

Česká republika není plná jen nádherných přírodních míst, ale naleznete tu i taková, jež jsou opředena tajemstvím, pověstmi, legendami. Takže pokud nemáte o prázdninách co dělat, vyrazte tam na výlet!

  • Staronová synagoga – Pražská stavba je doslova spojena s kabalistickým učením a patří mezi nejstarší synagogy světa. Váže se na ni hned několik pověstí. Podle jedné prý nikdy nebude moci být tato budova zničena a na její půdě by měl odpočívat samotný Golem, kterého zde uložil Maharal. A když se někdo usadí na sedadlo vrchního rabína, do roka zemře, uvádí další pověst. Legenda pak praví, že kameny, jež jsou součástí synagogy, sem přinesli andělé ze Šalamounova chrámu v Jeruzalémě. A nastane-li konec světa, její základy poslouží jako půda pro nový chrám.
  • Velké Losiny – Pokud jste četli knihu Kladivo na čarodějnice, bude vám tento zámek jistě povědomý. V roce 1678 se totiž po příjezdu Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu stal místem velké inkvizice.  Boblig prahnul po majetku od odsouzených, a tak zde za jeho působení zahynulo v plamenech na 250 lidí. K obvinění z čarodějnictví přitom stačilo velice málo, třeba viditelná bradavice, která měla znamenat ďáblovo znamení. Ti, kteří se k „čarodějnictví ” nechtěli přiznat, byli nelidsky mučeni a nakonec se doznali úplně ke všemu.
  • Panenský Týnec – Tento nedostavěný gotický skvost oplývá mnohými tajemstvími. Nachází se na pozitivní zóně, jež je ve tvaru kříže. Tam, kde se zóny překřižují, je léčivá síla mnohonásobně větší. Kladná energie, která z tohoto místa sálá, je ideální pro lidi trpícími depresemi, maniodepresemi, pro lidi s nízkým sebevědomím až se sebevražednými sklony či lidi s nízkým sebevědomím. Zlepšuje se zde i stav lidí po úrazech hlavy.
  • Hora Blaník – Pár kilometrů od Louňovic pod Blaníkem naleznete 638 metrů vysokou horu s názvem Blaník. Podle pověsti zde má místo vojsko, které vyjede na pomoc, až na tom bude naše země nejhůře. Pokud dojde k takové situaci, suchý dub na Blaníku se zazelená, pod ním tekoucí pramen vydá takové množství vody, že přeplní studánku a voda steče dolů po stráni. V hoře se otevře tzv. Veřejova skála, vojsko se probudí a v čele se samotným patronem země sv. Václavem vyrazí na pomoc proti nepřátelům, porazí je a v Čechách opět nastane mír a klid.
  • Petrovy Kameny – Pokud pojedete na Hrubý Jeseník, určitě byste si neměli nechat ujít výšlap na Petrovy kameny. Traduje se, že v dřívějších dobách se zde scházely čarodějnice, které užívaly halucinogeny a měly pocit, že létají, na koštěti samozřejmě. Vyskytují se zde vzácné rostliny a místo je součástí Národní rezervace Praděd. A proč se jmenují Petrovy? Jedna legenda praví, že se zde zjevil sv. Petr. Jiná pověst pak, že zde jeden mladý kovář jménem Petr ukryl svou milou, když prchali před jejím otcem.

Světové sexuální tradice ze světa: Kdo pije sperma a proč?

Žena dojímá internet tímto tetováním. Co znamená?