Pete Doherty opustil léčebnu v Thajsku. Být čistý je skvělá droga, říká

Redakce

Pete Doherty nadobro opustil léčebnu v Thajsku, kde se zbavoval závislosti na heroinu. Podle listu Daily Mail by měl být fit, připravený na nahrávní desky s kapelou The Libertines (psali jsme o tom zde). Z léčebny ho přitom na začátku terapie – v létě roku 2012 – vyhodili, protože měl neblahý vliv na ostatní pacienty (zpráva).

Simon Mott z Centra naděje, kde se Doherty léčil, popsal, že hudebník absolvoval terapii složenou z užívání metadonu, cvičení a intenzivních diskusí. Prozradil také, že Doherty během léčby dostal od „fanoušků“ dvě zásilky z Francie s drogou; jednu během prvních týdnů, další v prosinci – po dvou měsících abstinence. „Dostal hodně pošty, kterou jsme ovšem prošli ještě před předáním. Bohužel ve dvou balíčcích jsme našli drogy, které jsme museli zničit. Naštvalo mě, že existují tak nechutní lidé, kteří chtějí všechnu naši snahu zničit,“ řekl Mott.

Poslechněte si Peta Dohertyho a jeho kapely The Libertines a Babyshambles v Youradiu

Pete Doherty svůj aktuální stav popsal tak, že se cítí být kreativnější. „Když jsem byl závislý, fungoval jsem jen díky hudbě. Být čistý je skvělá nová droga. Ne, vlastně to není droga. Prostě jsem našel sám sebe. Cítím, že se ve mně něco mění.“

Hudebník doufá, že některý z pracovníků odvykačky s ním vyrazí na turné s The Libertines. Rád by též založil fond na pomoc stejně nemocným lidem, kteří se rozhodnou pro léčbu v Centru naděje. (sli)