Peter Bič Project live: Mezi diskotékou a popovým koncertem

Redakce

Koncertní premiéru si v České republice odbyl objev letní sezóny, košická kapela Peter Bič Project.

Do pražského klubu SaSaZu na ni v pátek večer v rámci večírku Ministry of Sound dorazily hlavně dívky na podpatcích vysokých jak kuchyňské nože a hoši, kteří se už v jedenáct hodin večer jen stěží drželi na nohou.

Asi nejsilnější zbraní Peter Bič Project je zpěvačka Dáška Kostovčík s netradičně soulovým hlasem, a pak kytarista kapely IMT Smile Peter Bič. Kapelu v přední linii doplňuje ještě rapper Ivo Bič, jenž se na pódiu prezentuje jako slovenská verze rappera Pitbulla; po stagi chodí sem a tam a fanoušky nabádá, aby se nebáli dát najevo, že jsou tady.

Peter Bič Project v rádiích zaujal singly Hey Now a hlavně Say It Loud s bezvadně posunutým refrénem; obě skladby zní díky kombinaci živých nástrojů a špinavého hlasu Kostovčik jako docela slušné popové hitovky. V klubu samozřejmě fungovaly daleko nejlépe, díky žánrové čistotě, drajvu a slušnému zvuku zněly daleko syrovějii než v radio verzi.

Horší už bylo, když se Kostovčik rozhodla, že svůj alt podobný hlubokému témbru Adele vyzkouší na hitovce Someone Like You. Na britské zpěvačce je zajímavý hlavně klid a jakási vnitřní síla, s níž svoje písničky podává, kdežto Dáška, oblečená do zelených party minišatů a kožené bundičky, celou skladbu odeřvala tak, jako by se prala s celým sálem. Stejně nepřirozeně ale kapela zní i v syntezátorové poloze, když se poprockový zvuk snaží vyvážit vlastní variantou na eurodance.

Peter Bič Project působí na pódiu jako hybrid docela slušné popové kapely a tak trochu legrační diskotékové úderky. Jako předskokan londýnského soundsystému Rudimental a jejich beatům, které se linuly z obrovských londýnských reproduktorů zasazených v autech, ale posloužila více než slušně. (sli)