Přátelé Petera Gabriela přezpívali jeho skladby. A Gabriel se chystá do Prahy

Redakce

U příležitosti 25. výročí vydání populárního alba So se třiašedesátiletý zpěvák a skladatel Peter Gabriel, zásadní postava historie pop music a spoluzakladatel kapely Genesis, vydal na celoevropské turné Back To Front.

Poslechněte si Petera Gabriela v Youradiu

Turné odstartovalo 28. září v Dánsku, 10. října se zastaví v pražské O2 areně. Do hlavního města Gabriel zavítá po devíti letech. Na koncertě bude muzikanta doprovázet původní kapela, která hrála i na zmíněném So, a zazní na něm všechny zásadní skladby Gabrielovy kariéry včetně celého alba.

So vyšlo v roce 1986 a stalo se jednou z nejdůležitějších desek tohoto období. Obrovským hitem je skladba Sledgehammer, její průkopnický videoklip zůstává na hudební stanici MTV nejhranějším videem všech dob. Kromě toho jsou na desce také písničky jako In Your Eyes nebo duet s Kate Bush Don´t Give Up.

Podívejte se, jak vypadal setlist Paula Gabriela loni na americkém turné

Během koncertu se bude v celé O2 areně sedět, nejlevnější vstupenky pořídíte za 1 090 Kč.

Gabriel také vydává album coververzí And I’ll Scratch Yours, což je pokračování tři roky starého studiového alba Scratch My Back. Tehdy si Gabriel vybral z repertoáru svých oblíbených hudebníků několik písní a s těmi se popral po svém. Album mělo původně obsahovat i druhý disk, na němž měli zmiňovaní hudebníci pro změnu nazpívat své oblíbené písně z Gabrielova repertoáru, všechno ale trvalo déle než se čekalo, proto druhá deska vychází samostatně.

Mezi dvanácti skladbami najdeme nové interpretace například od Lou Reeda (Solsbury Hill), Davida Byrnea z Talking Heads (I Don’t Remember), Paula Simona (Biko), Elbow (Mercy Street), Arcade Fire (Games Without Frontiers) nebo Reginy Spektor (Blood Of Eden). (kač, sli)