Peter Gabriel zahraje v říjnu 2013 v Praze

Redakce

V Praze vystoupí 10. října 2013 britský hudebník a zpěvák Peter Gabriel, jenž se proslavil v kapele Genesis. Do O2 areny zavítá v rámci oslav 25. výročí vydání svého alba So, s nímž vyjede na evropské turné. Koncert pořádá agentura Live Nation, vstupenky za 1090 až 1990 Kč budou v předprodeji od 13. prosince.

Peter Gabriel začínal se středoškolskou skupinou Garden Wall, jež se postupně transformovala na Genesis. Ti se počátkem 70. let stali jednou z nejznámějších artrockových kapel na světě, jejich frontman Gabriel však skupinu v roce 1975 překvapivě opustil.

Po dvouleté odmlce vydal svou sólovou prvotinu, po dalších třech bezejmenných albech následovaly So, Us či Up. Celosvětový úspěch představoval v roce 1986 například jeho singl Sledgehammer. V roce 2010 vydal album Scratch My Back s coververzemi písní od Paula Simona po kapelu Talking Heads.

Gabriel píše i filmovou hudbu (například ke Scorceseho Poslednímu pokušení Ježíše Krista či na Oscara nominovanou píseň Down to Earth k animovanému filmu Vall-I), podílel se na multimediálním představení k otevření Dómu milénia v Londýně. Stál rovněž u zrodu festivalu WOMAD, který stejně jako Gabrielem založená nahrávací společnost Real World podporuje etnickou kulturu. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=hqyc37aOqT0