Petr Bende: svůj hlas bych za žádný jiný neměnil


Představujeme vám novou rubriku, kterou jsme pojmenovali V čem jede. Ne, nebudeme vám psát o tom, jaká si kdo pořídil auta, i když i to by mohlo o lecjakém zpěvákovi či herci mnohé napovědět. Nás – a doufáme, že i vás – bude především zajímat, jakou muziku mají rádi naše „celebrity“, jestli si kupují desky nebo chodí na koncerty. Dnes je řada na Petrovi Bende.

Letošní léto zasvětila rodina Bendova péči o novorozeného syna Matyase, na pořádnou dovolenou tedy nezbyl čas.  „Víkendy jsem pak trávil s kapelou. Takové koncertní léto po festivalech,“ říká Petr Bende.  Dovolenou snů už má ale zpěvák za sebou. „Měl jsem sen, procestovat Egypt křížem krážem po památkách. To jsem si splnil, se ženou jsme ho procestovali napříč lodí a vlakem. Teď mé hodně láká ve stejném duchu Irsko a až malý povyroste, tak bych rád projel Ameriku. Třeba s karavanem,“ dodává  Bende. 

Jakým CD bys podložil stůl?
Každá muzika má svoje posluchače, takže bych nerad nějakou muziku haněl. Je pravda, že neposlouchám dechovku, ale i tu jsem kdysi hrál, takže stůl bych podložil pivním táckem.

V kůži jakého zpěváka bys alespoň na jeden koncert chtěl být?
V kůži Phila Collinse. Byl jsem na jeho koncertech, které měly pohodový a zároveň energický náboj. Hraje také na víc nástrojů jako já a dokáže hrát dobrý pop.

Zpíváš si ve sprše nebo ve vaně?  
Zpívám. Když jsme s kapelou na šňůře, dávám se většinou po koncertě hlasově do kupy. V hotelu se v koupelně můžu nerušeně rozezpívávat.

Deska k mytí nádobí?
Oprášil jsem nedávno Faith No More, takže momentálně jejich diskografie, kterou mám už dlouho. 

Den bez hudby, nebo den bez mobilu?
Den bez mobilu .

Je nějaký hlas, se kterým by sis to rád vyměnil?
Neměnil bych. Dobrých hlasů je hodně, ale já si vážím toho svého. Pořád se ho sice učím používat, ale je můj a já jsem s ním spokojený.

 

Témata: