Pharrell Williams je tu. Do Prahy dnes veze i dvě předkapely

Redakce

Den „D“ pro fanoušky hitu Get Lucky a Happy přišel. V Praze se dnes poprvé představí Pharrell Williams, jenž se loni podílel snad na všech úspěšných popových deskách a sám letos přihodil docela povedenou sólovku GIRL.

Poslechněte si Pharrella v Youradiu

„Můžeme se těšit na zásadní hity Pharrellovy kariéry, která čítá i hity kapely N.E.R.D., známá je i jeho spolupráce se skupinou Daft Punk. Do Prahy Williams potvrdil hned dva předskokany. Tím prvním je umělec, který si říká Cris Cab. Po něm by se měl divákům představit projekt Foxes (britská zpěvačka, pozn. red.),“ řekl za pořadatele Petr Novák. Vstupenky v ceně 990 korun budou k dispozici na pokladnách.

Podívejte se, jaké písničky Pharrell hrál před pěti dny na koncertě v Kodani

Pharrell Williams je důležitou osobností globálního popu už dlouhou dobu. Coby člen producentského dua The Neptunes, které tvořil s Chadem Hugem, stojí za zvukem řady soulových, hiphopových a r’n’b nahrávek. Hity skládali a produkovali pro Britney Spears, Gwen Stefani či Madonnu, sám Pharrell stojí za zmíněnou skladbou Get Lucky od Daft Punk.

Vlastní singl Happy, který je titulní skladbou k filmu Já, padouch 2, se rychle stal rádiovým hitem. Dosáhl prvního místa iTunes singlových žebříčků ve více než 175 zemích světa včetně České republiky a do dnešního dne se ho prodalo přes 2,5 milionu kusů. Skladba Happy vystřídala na prvním místě singl Blurred Lines zpěváka Robina Thicka, ve kterém Pharrell spolu s rapperem T.I. hostuje. (kač, sli)

Nejstahovanějších písně ve Velké Británii:

1. Pharrell Williams – Happy
2. Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams – Blurred Lines
3. Adele – Someone Like You
4. Maroon 5 feat. Christina Aguilera – Moves Like Jagger
5. Gotye feat. Kimbra – Somebody That I Used To Know
6. Daft Punk feat. Pharrell Williams – Get Lucky
7. The Black Eyed Peas – I Gotta Feeling
8. Avicii feat. Aloe Blacc – Wake Me Up
9. Rihanna feat. Calvin Harris – We Found Love
10. Kings Of Leon – Sex On Fire