„Piáno na ulici “ je už i na letišti, zahrát si může každý

Redakce

Dlaším místem ve veřejném prostoru, kde si lidé mohou podle libosti zahrát na piano, je Letiště Václava Havla. Včera ho tam v rámci iniciativy Piána na ulici umístil kavárník Ondřej Kobza.

Klavír stojí v terminálu 2 přímo nad letištní plochou. Kobza doufá, že klavír nejen zpříjemní cestujícím čekání na letadlo, ale vytvoří také hezkou kulisu například před loučením před odjezdem na delší čas. Kavárník také doufá, že s piánem se budou fotit cestující z celého světa a stane se tak poznávacím znamením pražského letiště.

Kromě Prahy si lidé mohou zahrát na pouliční piáno také v Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci, Ostravě a Brně. Kolemjdoucí si na ně už zvykli a židličky u klavíru bývají velmi často obsazené. Zpočátku prý ale projekt nebudil důvěru. "Lidé se například báli se zastavit, že je to nějaká skrytá kamera," dodal Kobza.

K piánům plánují lidé okolo Ondřeje Kobzy i další akce ve veřejném prostoru. Příští týden má být například na hlavním nádraží v Praze tančírna tanga, chystá se také hraní na ledě. Na jaře by mělo na ulice opět přibýt zhruba patnáct klavírů.

YouTube nedávno obletělo turistické video strážníka, který hrál na klavír před budovou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. (sli)