Pink a její přednáška o lásce? V Praze opět za jedna

Stefan-Titka

Americká zpěvačka Pink dorazila do Prahy, aby nám tentokrát pověděla pravdu o lásce v rámci své tour The Truth About Love. Do posledního místa vyprodaná O2 Aréna tak měla díky tomu možnost opět vidět a hlavně zažít v současnosti asi nejlepší koncertní show, jaká může být.

Pink do Prahy doprovodila americká kapela Churchill, která svůj předskokanský set příliš neprotahovala. I když byl jejich folk-rockový úvod celkem sympatický, doslova po strop naplněná aréna si entuziasmus schovávala až pro hlavní hvězdu večera. Chvíli po deváté hodině se konečně dočkala – Pink na pódiu efektně doslova explodovala při vykopávací skladbě Raise yourglass a rozjela další koncert, na který se jen tak nezapomíná.

Vizuálně to trošku vypadalo, jako by se interpretka stále ještě nedokázala rozloučit se svým úspěšným „blázincem“ z předešlé Funhouse Tour. Kabaretní prvky se dostaly i do včerejšího vystoupení, možná dokonce ještě výrazněji, alespoň co se týká hlavního „průvodce“ večera, který svým vystupováním jako by z oka vypadl principálovi z filmu Moulin Rouge.

Kdo je nejhorší tanečník
Pink se vůbec nedržela zpátky a nasadila rovnou osvědčené hity, které opatrně prokládala i skladbami z posledního alba. Hned zkraje zazněly Walk of Shame, Just Like a Pill a U+Ur Hand. Se stále neuvěřitelně chytlavou popinou Leave Me Alone (I´m Lonely) si Pink pak znovu prověřila své fanoušky v klasické soutěži „kdo je tady nejhorší tanečník“, aby jen potvrdila dávno známé: ona a její roztomilé taneční kreace. Bylo vtipné pozorovat, jak přešly nejen na publikum, ale i na celou kapelu včetně doprovodných zpěvaček. Opravdu máte pocit, že sledujete partu lidí, která miluje to, co dělá, a není to jen přetvářka. A jejich nadšení je navíc nakažlivé.

Fantastická a fyzicky určitě velmi vyčerpávající Funhouse tour Pink očividně neodradila – nedá se totiž říct, že by sebe nebo své tanečníky při včerejším koncertu americká zpěvačka nějak šetřila. Gymnastika ve vzduchu i na zemi, tanečníci schopni odskákat pět salt nazad a ještě se přitom usmívat? Respekt.

Podmanivá balada Sober sice v této aktuální „jevištní“ podoběs rotující železnou konstrukcí nedosahuje síly, jakou měla před třemi lety v o něco komornější podobě, ale i tak to byl znovu zážitek. Obrovská síla Pink, a to sice její podmanivost, nejzřetelněji vyplouvala na povrch právě v těch klidnějších pasážích. Dobře to bylo vidět třeba na duetu Just Give Me a ReasonNatem Ruessem, kterého zpěvačka, i když byl přítomen jen ve formě projekce na plátně, dokázala pro publikum skoro až zhmotnit.

Výlet do minulosti
Došlo i na několik překvapení. Pár z nich bylo asi méně příjemných (jako třeba absence některých starších hitů, které musely udělat prostor těm novým), ale na druhou stranu potěšil výlet do minulosti až k albu Can´t Také Me Home, ze kterého zpěvačka dala k lepšímu mix tří songů (Most Girls / ThereYou Go / You Make MeSick).

Sečteno, podtrženo – hledat na včerejším vystoupení Pink nějaké chyby by sice šlo, ale zavánělo by to skoro až "hnidopišstvím". Můžeme se tu dohadovat o tom, jestli byl nebo nebyl moderátor večera vtipný nebo jestli některé pasáže nebyly až příliš přebasované (i když to bude stejně problém spíš boční části arény). Nic to ale nezmění na tom, že Pink se svým ansámblem přivezla do Prahy opět strhující show a že si tak při refrénu závěrečné So What, při které létala nad hlavami svých fanoušků, mohla oprávněně zazpívat:  „I am a Rockstar!“

Pink – The Truth About Love Tour
O2 arena Praha
10. května 2013

80%

Témata:,