Pink Floyd chystají na podzim novinku The Endless River

Redakce

Manželka Davida GilmouraPink Floyd Polly Samson na Twitteru prozradila, že hudebníci chystají novou desku. Vyjde v říjnu, jmenovat se bude The Endless River a materiál na ní bude vycházet z dvacet let starých sessions s klávesistou Richardem Wrightem, jenž zemřel v roce 2008. Deska má být podle jejích slov „velmi krásná“. 

Pink Floyd slaví a znovu vydávají desku The Division Bell

Jedna z vokalistek Pink Floyd, Durga McBroom Hudson, pak na svém Facebooku zveřejnila fotku z nahrávání, které prý začalo při přípravě nového vydání dvacet let staré desky The Division Bell (viz výše zpráva). Původně mělo jít o vedlejší, čistě instrumentální projekt, ovšem pak se zbylí členové Pink Floyd rozhodli, že do něj zaangažují i zpěvačky.

Poslechněte si Pink Floyd v Youradiu

Pink Floyd založila v roce 1965 čtveřice Syd Barrett, Nick Mason, Roger Waters a Richard Wright, David Gilmour se připojil o dva roky později. Poslední deska, zmíněná The Division Bell, vyšla před dvaceti let, v roce 2006 uspořádala skupina reunion. Barrett zemřel v roce 2006, Wright o dva roky později a přes hostování na Watersově The Wall Tour zbytek kapely opakovaně vyvracel všechny spekulace o další společné cestě. (red)