Pink Floyd slaví a znovu vydávají desku The Division Bell

Redakce

Skupina Pink Floyd si 30. června připomene dvacet let od vydání alba The Division Bell, poslední položky v diskografii. Součástí sběratelského boxu bude řada bonusů: původní vinylové vydání obsahovalo zkrácené verze skladeb, aby se nahrávka vešla na jedno LP, nyní bude k dispozici 2LP s plnými verzemi písní v remasterované podobě.

Poslechněte si Pink Floyd v Youradiu

Fanoušci v balení dostanou i červenou repliku sedmipalcového singlu Take It Back, průhlednou sedmipalcovou repliku High Hopes a dvanáctipalcovou modrou repliku High Hopes s reverzním laserově vyleptaným designem. V boxu bude i Blu-ray disk s HD audio verzí The Division Bell a novým videem ke skladbě Marooned (pod rychlovkou), za kterou Pink Floyd obdrželi v roce 1994 Grammy. Klip se natáčel počátkem roku 2014 na Ukrajině. Samozřejmostí je i bohatá obrazová složka.

The Division Bell – seznam skladeb původní desky:
Cluster One, What Do You Want From Me, Poles Apart, Marooned, A Great Day For Freedom, Wearing the Inside Out, Take It Black, Coming Back To Life, Keep Talking, Lost for Words, High Hopes

Pink Floyd vznikli v roce 1964. natočili 14 alb. The Division Bell je druhá studiovka, kterou kapela natočila po odchodu Rogera Waterse, a byla po slavné nahrávce Wish You Were Here druhou deskou, jež dosáhla na číslo jedna v hitparádách v Anglii i Americe. (red)