Pískomil vyráží na Aku-punk-túru a zahraje nemocným dětem

Redakce

Skupina pro děti i jejich rodiče Pískomil se vrací vyráží na Aku-punk-túru, v rámci které zahraje onkologicky nemocným dětem po celé republice. Hrát se bude hlavně z nové desky Buďte první, komu se to líbí, která vyšla v červnu. 

Poslechněte si Pískomila v Youradiu

Na turné se kapela vydává díky účasti na projektu Můj nový život, který nabourává předsudky společnosti o zoufalství a beznaději dětí trpících rakovinou. Chce také upozornit na pokrok medicíny, poradit, jak včas rozpoznat příznaky a kam se obrátit v případě podezření na chorobu. S projektem Můj nový život spolupracuje Pískomil od roku 2012, kdy uspořádal první koncert pro děti léčené na pražské Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motol.

„Přinést živou muziku do nemocnic je celkem nový nápad a byli jsme překvapeni, jak pěkně to všichni přijali. Dětem září oči a písničky si s námi užívají i v tomhle nelehkém období. Často s nimi dovádí i maminky a zdravotníci, prostě chvíli všichni zapomenou, kde to vlastně jsou, a to je náš cíl,” říká zpěvačka a manažerka kapely Karolína Dytrtová.

Termíny turné
Prahu (29.10.),  Brno (3.11.),  Olomouc  (4. 11.), Hradec Králové (5. 11.), České Budějovice (6. 11.), Plzeň (7. 11) a Ostravu (10. 11.)