Písnička o mrtvé čarodějnici „oslavuje“ úmrtí Thatcherové. A boduje v hitparádě

Redakce

I několik dní po smrti bývalé britské premiérky Margaret Thatcher pokračují protesty proti její politice. Na druhé místo britské hitparády se totiž dostala píseň z filmu Čaroděj ze země Oz – Ding Dong The Witch Is Dead (Cink cink, čarodějnice je mrtvá), skrz kterou odpůrci Thatcherové vyjadřují vůči bývalé političce svůj názor. Singlu se podle britské BBC během minulého týdne prodalo 52 605 kusů.

Písnička se stala ústředním motivem internetové kampaně odpůrců Železné lady, kteří si ji prozpěvovali také při sobotní "oslavě" jejího úmrtí na Trafalgarském náměstí v Londýně. Snahu dostat píseň na první místo hitparády však odpůrcům Thatcherové zhatil hit Need U (100%) od interpretů Duka Dumonta a A*M*E, jehož prodej překonal 58 000 kopií.

Bývalá premiérka, jejíž vláda podle mnohých Británii rozdělila na dva tábory, zemřela minulé pondělí ve věku 87 let. Pohřeb Thatcherové se uskuteční ve středu v londýnské katedrále svatého Pavla, která pojme 2300 lidí. Půjde prý o největší podobný obřad v Británii od smrti premiéra z druhé světové války Winstona Churchilla, který zemřel v roce 1965.