Pixies chystají první album po 23 letech

Redakce

Kapela Pixies oznámila, že 28. dubna vydá první desku po třiadvaceti letech. Jmenovat se bude po jednom ze singlů Indie Cindy. Pixies dají album dohromady z ípíček 1 a 2, které vydali v září 2013 a lednu 2014, a přidají skladby z EP 3. Včera zveřejnili nový klip k písničce Snakes, i ta se na albu – jež vyjde v různých variantách – objeví. V klipu figurují podobné papírové hlavy, s jakými nyní vystupují Arcade Fire.

"O natáčení nového materiálu jsme začali přemýšlet asi před čtyřmi lety," řekl bubeník David Lovering. "Bylo zřejmé, že něco nového musíme složit, protože jsme nechtěli jezdit jen se starými věcmi. Jsme šťastní, že jsme to dotáhli."

Poslechněte si Pixies v Youradiu

Poslední řadivku Trompe Le Monde vydali Pixies v roce 1991. Poslední rok vyměnili Pixies tři baskytaristky, dlouholetou basačku Kim Deal vystřídala Kim Shattuck, již pak nahradila Paz Lenchatin. (sli)

Pixies – Indie Cindy
What Goes Boom, Greens and Blues, Indie Cindy, Bagboy, Magdalena 318, Silver Snail, Blue Eyed Hexe, Ring the Bell, Another Toe In the Ocean, Andro Queen, Snakes, Jaime Bravo