Please the Trees mění seniory za americkou desku. Křtí ji v Praze

Redakce

O zpěvákovi a kytaristovi Václavu Havelkovi se poslední dobou hovořilo hlavně v souvislosti s projektem Elpida, v němž se angažoval mimo jiné jako kapelník sboru seniorů.

Teď ale v jeho hudebním životě hraje hlavní roli domovská skupina Please The Trees, se kterou ve středu 11. října křtí v pražské Malostranské besedě třetí desku A Forest Affair.

Album se nahrávalo pod dozorem producenta Jonathana Burnsida (Faith No More, Nirvana, v Česku dělal například s Tata bojs) v Kalifornii.

Poslechněte si Please the Trees v YouRadiu

Oproti předchozím dvěma albům zní A Forrest Affair výrazně introspektivně; první singl She Made Love To the Moon jako kdyby vypadl z repertoáru francouzské zpěvačky a herečky Charlotte Gainsbourg, Let the Wind zase může fungovat jako soundtrack k neklidnému snu. Deska zároveň nezapře dlouhodobou inspiraci dřevní americkou muzikou, tedy country a písničkářskou školou.

"Nejdůležitějším momentem na A Forest Affair je prověření tvorby skupiny v rámci výrazně odlišné tradice zvukové estetiky a zásadní překročení hranic. Geografických, ale hlavně osobních a inspiračních," dodává Václav Havelka.  

Nová zkušenost však kapelu stála posledního ze zakládajících členů, který v kapele vedle Václava Havelky zbyl. Kytarista Zdeněk Zok Kadlec s Please The Trees album nahrál, ještě v průběhu dokončovacích prací však ze skupiny odešel. V nové sestavě ho nahradil David Babka, jenž s Please The Trees úzce spolupracuje již několik let.

Na koncertě se s Please the Trees představí o Jonathan Burnside, jako hosté zahrají ústečtí Houpací koně. Lístky stojí v předprodeji 180 Kč, na místě pak 250 Kč. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=JKpBV8jE_WQ