Po práci legraci


Tohle video je důkazem toho, že natáčení filmu může lézt na mozek i ostříleným profíkům, nicméně dobře vědí, jak rozptýlit sebe i štáb.

http://www.youtube.com/watch?v=B0BsfR7U6zc

Dance-aerobik akce proběhla při natáčení filmu Bunraku, jediný (pro mě) poznatelný člověk je předcvičující, japonský pop-rockový zpěvák Gackt Camui, další dva by měli být podle všeho Josh Hartnett a Woody Harreleson. 

Pro ty kdo se v japonské rockové scéně málo nebo vůbec nevyznají bych dodala:

Japonský rock (dále bych ve století zkratek přidržela výrazu J-rock) je exotická obdoba evropského nebo amerického, inspirovaná například skupinou Kiss- pomalované obličeje jim nejsou cizí, viz. Geishi. První zvláštností je sama japonština, pro běžného čecha prakticky neznámý a cizí jazyk, který zní při dobré vůli "fakt divně". Druhou věcí je image aktérů, která je v mnoha případech přinejmenším bizardní a vyjímkou není, zaměníte-li muže za ženu. Pokud tyhle dvě věci jakž takž požvýkáte a strávíte, můžete v tom najít i zalíbení, nicméně, chce to cvik a odolnost proti šoku.


Přední příčky J-rocku zaujímá Gackt Camui- zpěvák, multiinstrumentalista (kytara, klavír, bubny, jakési japonské drnkátko, lesní roh, atd.), textař, herec. Drží se v čele hitparád a prodeje alb, plní i statisícové koncertní haly a sem tam se předvede v nějakém tom filmu nebo seriálu (výše zmíněné Bunraku).


 

PS: Na mé další aktivitě v psaní informací o J-rocku záleží, jak moc zájmu, záporné kritiky a podobných záležitostí tu tohle video a drobné info vzbudí.