Podívejte se: Koller, Dyk, Kocáb a další zpívají proti komunistům

Redakce

Skupinu Lucie, která na 21. října svolala na Staroměstské náměstí koncert na protest proti rostoucím vlivu komunistů, představila dnes spolu se spřátelenými hudebníky tematický klip.

David Koller, Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Vladimir 518 či Michal Kocáb společně přezpívali písničku Tak vás tu máme z alba Rakovina (1969), již pro účely aktivity pojmenovali podle kousku z textu Nikagda nězabuděm. Kryl tehdy skladbu nazpíval na protest proti sovětské okupaci v roce 1968.  

Klip i koncert je součástí stejnojmenné inicativy. "Nevidíme budoucnost v oživování komunistické zombie ani v pohybu naší země směrem do Kremlu. Vidíme ji v samostatně myslících svobodných lidech," uvedl David Koller, organizátor koncertu a celé kampaně.

Součástí kampaně je dále mimo jiné putovní šňůra happeningů Leporelo obludnosti komunismu také web cechy.ru, na kterém budou zveřejněny vzkazy známých osobností, studentů a dalších lidí.

Třiapadesátiletý Koller byl již jednou z vůdčích osobností iniciativy S komunisty se nemluví. Necelé dva týdny před předčasnými volbami do parlamentu je KSČM třetí nejsilnější politická strana. (sli)