Podívejte se na videa s největší sledovaností za první den

David Šohaj

V roce 2005 se tak trochu změnil svět. Tedy alespoň ten internetový. Dne 14. února totiž vznikla interaktivní platforma YouTube, která dnes patří pod vlastnictví technologického giganta Google a dalo by se říci, že má monopol na veškerý video obsah na webu. Youtube se dnes pyšní několika extrémně fascinujícími statistikami – tak například už v květnu 2010 veškerá videa na síti dohromady vykazovala více než jednu miliardu zhlédnutí za den. A toto číslo samozřejmě nadále roste. Celé řadě videí se povedlo získat velká čísla už během pouhých čtyřiadvaceti hodin od jejich uploadu. Dnes si jich několik představíme.

BTS featuring Halsey – Boy with Luv

Korejský boy band BTS v současnosti láme všechny rekordy nejen v hudebním světě. Ano, celý žánr korejského popu je na vzestupu. A tenhle videoklip, ve kterém si zahostovala i americké zpěvačka Halsey, je toho jen důkazem. Vizuál ke skladbě Boy with Luv byl na YouTube vydán teprve 12. dubna letošního roku. Prakticky přes noc se na něm objevilo asi 74 milionů a 600 tisíc zhlédnutí. Kam se hrabe takový Gangham Style. Uvidíme, komu se podaří BTS překonat příště.

Taylor Swift featuring Brandon Urie – Me!

Country a popová senzace ze Spojených států patří v posledních letech mezi jedno z nejzářnějších jmen světové hudební scény. Pokud ale jde o lámání rekordů v rámci platformy YouTube, nejvýše si dosáhla až letos v dubnu (ano, stejně jako tomu bylo i u BTS). Její video ke skladbě s jednoduchým názvem Me! bylo nahozeno 26. dubna a během prvních čtyřiadvaceti hodin se na něm objevilo magických 65,2 milionů zhlédnutí.

Blackpink – Kill This Love

Korejskou dívčí kapelu Blackpink bychom s trochou nadsázky mohli označit za takovou něžnější obdobu BTS. A nutno dodat, že letošní duben byl na views na YouTube opravdu velmi plodným měsícem. Tyhle holky vydaly svůj monstrózní singl Kill This Love 5. dubna a do druhého dne na něm nasbíraly 56,7 milionů zhlédnutí. Řekneme to ještě jednou – korejský pop v současnosti prostě vede.

Ariana Grande – Thank U, Next

Ariana Grande to v osobním životě bohužel příliš jednoduché nemá. V hudbě se jí ale zato daří zatraceně dobře. Její poslední deska je silně ovlivněna náhlou smrtí jejího bývalého přítele, rappera Mac Millera, a právě titulní singl Thank U, Next u fanoušků popové princezny zabodoval zdaleka nejvíce. Singl se na YouTube objevil 30. listopadu 2018 a do čtyřiadvaceti hodin jste pod ním mohli vidět prolomení hranice 55 milionů zhlédnutí.

BTS – Idol

Světe div se, kapela BTS se v našem dnešním žebříčku objevuje ještě jednou, otevírá ho a stejně tak i uzavírá. V tomto případě s trackem Idol, který spatřil světlo světa 24. srpna loňského roku. Nebyl zdaleka tak populárním jako Boy with Luv, stejně ale dosáhl na čísla, o kterých my v Evropě můžeme asi jen snít. Bez necelé stovky tisíc měl 50 milionů zhlédnutí.