Pohoda 2014: Tricky a skupina Mogwai, další jména na seznamu

Redakce

Organizátoři trenčínského festivalu Bažant Pohoda zveřejnili další posily do line-upu. Jsou jimi britský experimentátor Tricky, známý například spoluprací s triphopovými Massive Attack na zásadní žánrové desce Blue Lines z počátku 90. let, a post-rocková skotská skupina Mogwai.

Poslechněte si Trickyho a Mogwai v Youradiu

Tricky, jehož jsme v lehce podroušeném stavu mohli vidět v roce 2010 na Rock for People, na Pohodě představí svou loňskou desku False Idols, ale samozřejmě i starší skladby. „Za každou skladbou na nové desce si stojím. Nezajímá mě, jestli se to lidem líbí anebo nelíbí, dělám, to co dělat chci, a když to někoho nebaví, nevadí," říká Tricky k False Idols.

Novou desku Rave Tapes, v pořadí osmou,představí také skotská kapela Mogwai, která bývá označována za nejvlivnější sdružení postrockové scény. Členovia skupiny priznávajú vliv My Bloody Valentine, The Cure, Sonic Youth či Pixies; na jednu stranu dokáží být jemní, na druhou tvoří hlukové kytarové stěny s nejrůznějšími riffy.

Osmnáctý ročník Bažant Pohody proběhne na letišti v Trenčíne od 10. do 12. července. Mezi ohlášené kapely se řadí Kraftwerk, Suede či americká rapperka Azealia Banks. (sli)