Pohoda 2014: Tricky a skupina Mogwai, další jména na seznamu

Redakce

Organizátoři trenčínského festivalu Bažant Pohoda zveřejnili další posily do line-upu. Jsou jimi britský experimentátor Tricky, známý například spoluprací s triphopovými Massive Attack na zásadní žánrové desce Blue Lines z počátku 90. let, a post-rocková skotská skupina Mogwai.

Poslechněte si Trickyho a Mogwai v Youradiu

Tricky, jehož jsme v lehce podroušeném stavu mohli vidět v roce 2010 na Rock for People, na Pohodě představí svou loňskou desku False Idols, ale samozřejmě i starší skladby. „Za každou skladbou na nové desce si stojím. Nezajímá mě, jestli se to lidem líbí anebo nelíbí, dělám, to co dělat chci, a když to někoho nebaví, nevadí," říká Tricky k False Idols.

Novou desku Rave Tapes, v pořadí osmou,představí také skotská kapela Mogwai, která bývá označována za nejvlivnější sdružení postrockové scény. Členovia skupiny priznávajú vliv My Bloody Valentine, The Cure, Sonic Youth či Pixies; na jednu stranu dokáží být jemní, na druhou tvoří hlukové kytarové stěny s nejrůznějšími riffy.

Osmnáctý ročník Bažant Pohody proběhne na letišti v Trenčíne od 10. do 12. července. Mezi ohlášené kapely se řadí Kraftwerk, Suede či americká rapperka Azealia Banks. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit