Pojďte volit a nevolte komunisty, vzkazuje Lucie

Redakce

Skupina Lucie, která včera v Bontonlandu pokřtila speciální edici svých řadových desek (zpráva), chce na speciálním koncertu 21. října upozornit na rostoucí vliv komunistů na tuzemskou politiku. Akce s názvem Nikagdá nězabuděmm, inspirovaná textem Karla Kryla Tak vás tu máme, proběhne na Staroměstském náměstí v Praze.

Poslechněte si Lucii v Youradiu

"Půjde o to, abychom upozornili všechny lidi, kteří mohou volit, aby volit šli, aby se na to nevykašlali. Když chodí volit jen zlomek lidí, tak se tomu neříká demokracie, ale bramboračka," řekl kytarista Robert Kodym. Zpěvák a bubeník David Koller dodal, že o účast na akcei požádají další umělce. Jejich videa se vzkazy a další podrobnosti ke koncertu budou na stránkách www.cechy.ru, které by měly začít fungovat během dnešního dne.

V kariéře kapely Lucie to není výjimečná aktivita. Skupina před lety podpořila například akci Děkujeme, odejděte a v roce 2003 vystoupila na akci S komunisty se nemluví. O rok později po rozchodu Lucie na stejné akci zahrál Koller sám. Pozvání tehdy přijali pop-rockoví Chinaski, Jiří Suchý i rapující Peneři strýčka Homeboye.

"Písničky Lucie jsou většinou o holkách a o politice," podotkl Koller, který proti komunistům vystupuje nejaktivněji. "Bylo by prima, kdyby nám už prostřednictvím zákonů nevládli komouši," řekl před lety Koller, který je mezi téměř 93 tisíci signatáři petice Zrušme komunisty.

K politické situace v Česku se Koller vyjádřil i loni v duetu Sami (poslechněte si ho) s herečkou Barborou Polákovou. (sli)