Pokud děláte tyto 3 věci, jste prý nadprůměrně inteligentní

ahu

Zlozvyky máme zafixované jako něco, čeho bychom se měli spíše zbavit, než to podporovat. Existují ale tři návyky, které, pokud je máte, prý ukazují, že jste extrémně inteligentní...

  1. Vám dělá problém organizace
    Vědci z univerzity v Minnesotě zjistili, že lidé, kteří mají v pokoji nepořádek, jsou kreativnější. Organizované osoby s uklizeným stolem jsou sice považovány za solidnější a zodpovědnější, mají ale větší problém poradit si s nečekanými komplikacemi. Bordeláři jsou oproti tomu na chaos zvyklí, a tak z něj snáz vybruslí.
  2. Hodně nadáváte
    Magazín The Huffington Post zveřejnil studii o sociálním experimentu, který dokázal, že vulgární jedinci mají větší slovní zásobu. Skupina účastníků ve věku 18 až 22 let měla v určitém časovém úseku říct nejvíc sprosťáren, co zná. Za stejnou dobu pak měli vyjmenovat nejrůznější zvířata. Ti, kteří vymysleli víc urážek a nadávek, zároveň přišli na více zvířat. Klení navíc odbourává negativní emoce a čistší hlava má lepší nápady.
  3. Zůstáváte vzhůru dlouho do noci
    Podle jednoho výzkumu jsou lidé s IQ nad 125 zvyklí chodit později spát. Produktivní část dne pro ně začíná v momentě, kdy jdou všichni ostatní spát a oni mají na práci klid. Jiný průzkum zase ukázal, že děti v předpubertálním věku se sklony k ponocování jsou bystřejší a snadněji se učí.