Pokud trávíte volno v Karlovarském kraji, co si zde nenechat ujít?

Redakce

Nevíte, kam vyrazit? Zkuste to tady!

  • Zpívající fontána

Kde: Mariánské lázně

Popis: Tuto turistickou atrakci naleznete na kolonádě Maxima Gorkého v lázeňském městě Mariánské Lázně. Je kombinací vody, světla a hudby, proto tedy zpívající. Slyšet hrát ji můžete každou lichou hodinu.

  • hrad Loket

Kde: Loket

Popis: Jeden z nejznámějších českých hradů byste si při návštěvě Karlovarského kraje rozhodně neměli nechat ujít. Postaven byl již ve 13. století a pobýval v něm i Karel IV (jeden čas tu byl dokonce vězněn). Pořádají se tu mnohé slavnosti a pod hradem se nachází amfiteátr, ve kterém se pořádají nejrůznější kulturní akce.

Vstupné: dospělí 120 Kč; děti, studenti, senioři, držitelé ZTP: 95 Kč; děti do 6 let, držitelé ZTP/P + 1 doprovod: zdarma

  • Vřídlo

Kde: Karlovy Vary

Popis: Turisty vyhledávané lázně Karlovy Vary nabízí spoustu míst k vidění. Jedním z nich je i známe Vřídlo. Jedná se o největší termální pramen. Dosahuje teploty cca 73 °C a vlivem tlaku dokáže vystříknout až do výšky 12 metrů. Poprvé byl zachycen v 16. století. Naleznete jej v moderním interiéru Vřídelní kolonády před kostelem sv. Máří Magdaleny.

  • hrad a zámek Bečov nad Teplou

Kde: Bečov nad Teplou

Popis: Historie gotického hradu sahá až do 14. století, historie renesančního zámku pak do 18. století. K vidění jsou zde krásné interiéry, dobové vybavení a jeden z nejznámějších relikviářů, a to relikviář sv. Maura.  Projít se pak můžete po zahradách, které tuto památku obklopují.

Vstupné: je rozlišeno dle prohlídkových okruhů

  • Andělská hora

Popis: Andělská hora je malá obec nedaleko Karlových Varů. Najdete zde hned kostel sv. Michaela Archanděla z 15. století, zříceninu hradu Andělská hora ze 14. století, poutní kostel Nejsvětější Trojice z konce 17. století a zbytky kaple sv. Jana Nepomuckého.

  • Klášter Premonstrátů Teplá

Kde: Teplá

Popis: Tento klášter naleznete nedaleko Mariánských Lázní. Byl založen šlechticem Hroznatou již ve 12. století. Do dnešních dnů se zde konají duchovní služby, ale klášter je otevřen i pro veřejnost. Jeho asi největší dominantou je knihovna.

Vstupné: dospělí, senioři: 100 Kč; děti, studenti, držitelé ZTP: 70 Kč; děti mladší 10 let: zdarma

  • SOOS

Kde: Cheb

Popis: Přírodní rezervace SOOS je velice ceněným územím. Je tvořeno rozlehlými rašeliništi a minerálním slatiništěm. V některých místech vyvěrají na povrch minerální prameny. Skrz území jsou vedeny naučné stezky a navštívit je opravdu stojí za to. Na objednání možno i s průvodcem.

Kam jet na nejlepší párty v Evropě? Prozradíme vám to

Kam letos vycestovat za jídlem? Poradíme vám!