Polární medvědi zahřejí silou milionu sluncí


Snow Patrol měli po obrovském úspěchu s albem Eyes Open těžký úkol: dokázat, že předešlý úspěch nebyl náhodný a že umějí ještě víc. Povedlo se jim to s deskou A Hundred Million Suns? Jisté je, že se dobře poslouchá.

Snow Patrol se dali dohromady ve Skotsku, ale hudebníci jsou Irové. Byli mimochodem předkapelou U2 a úzce spolupracují s producentem Garretem „Jacknife“ Leem, který produkoval i U2 nebo R.E.M. V současnosti patří mezi nejlepší kytarové kapely ve Velké Británii.

Nemají sice rádi srovnávání, pravdou ale je, že jejich hudba a zvuk se hodně blíží Coldplay. V tom by také mohla být jejich výhoda, jelikož frontman Coldplay, Chris Martin právě oznámil, že se už cítí na hraní starý a že by nejpozději do svých Kristových let chtěl skončit. Za dva roky by tak mohlo Snow Patrol přibýt hodně fanoušků…

Nové album je i přes jeho (pří)značnou melancholii (nebo snad právě proto?) na poslech příjemné. Snow Patrol ukazují, že škálu možných melodií ještě zdaleka nevyčerpali, a nemusí tak vytahovat ze šuplíků a oprašovat staré písně. Album rozjíždí If There´s a Rocket Tie Me to It a pozvolna graduje až do 16ti minutové The Lightning Strike, která se skládá ze tří songů, z nichž jasně dominuje první část, What If This Storm Ends.

Připomeňte si úspěšný hit Open Your Eyes

Ve speciální edici s DVD se dozvíte, jak ve studiu vznikají písně a jak se nahrává ve slavné berlínské Hanse. DVD je ovšem bez titulků, takže vhodné hlavně pro ty, co plynně ovládají angličtinu.

Snow Patrol – A Hundred Million Suns
11 tracků, stopáž 58:12, vyd. Universal music

 

Témata: