Pomáháme Nepálu. Zemi postiženou zemětřesením podpoří koncerty

Redakce

Dva pražské a jeden brněnský Koncert pro Nepál svedou v následujících dnech na jedno pódium rockery, písničkáře apadesátičlenný gospelový sbor. Koncerty v Praze (Týnský chrám, Lucerna Music Bar) a Brně (Semilasso) si daly za úkol vybrat peníze na podporu země postižené zemětřesením. 

„K uspořádání Koncertů pro Nepál nás vedla především snaha pomoci lidem, kteří teď naši pomoc potřebují. Věřili jsme, že nás oslovení interpreti v našem úsilí podpoří, ale v tak pozitivní odezvu, jaké se nám dostalo, jsme ani nedoufali. Nikdo neřekl ne. Všichni samozřejmě vystupují bez nároku na honorář a ti, kteří vystoupit nemohli kvůli jiným závazkům, vyjádřili svou solidaritu příspěvkem na sbírkové konto,“ říká spoluorganizátorka akcí, moderátorka Lenny Trčková. „Veškeré peníze ze vstupenek, které jsou stále v prodeji, převedeme na transparentní účet neziskového sdružení Namasté Nepál,“ dodává.

Namasté Nepál je zřizovatelem humanitární sbírky určené na podporu venkovského obyvatelstva, obnovu vesnic a pomoc rodinám v oblasti Kosidekha, která je vzdálená asi 40 km východně od hlavního města Káthmándú.

Line-upy koncertů:

Praha, Týnský chrám, 23. 6.
Začátek:
19:00
Vstupné:
200 Kč
Zazní gospely a spirituály v podání padesátičlenného sboru Montgomery country PS Choir (Washington, USA), Jaroslav Hutka, Viktor Dyk, Dan Hůlka, Michal Skořepa nebo zpěvačka Lenny.

Praha, Lucerna Music Baru, 24. 6.
Začátek:
19:00
Vstupné:
300 Kč
Zahrají:
Michala Hrůza a Klára Vytisková, Michal Pelant a David Koller, Jelen, Support Lesbiens, Lenka Nová, Michal Pavlíček a Načeva, Michal Prokop a Luboš Andršt s Janem Hrubým, Ivan Hlas a další

Brno, KC Semilasso, 25. 6.
Začátek:
18:00
Vstupné: 200 Kč
Zahrají: The Tap Tap, Čankišou, Jaroslav Hutka, trio Pavel Váně, Roman Dragoun a Zdeněk Kluka, Lenka Dusilová a Tereza Černochová, James Harries, Folk Team a další