Populární zpěvák Petr Kotvald zamíří do Pardubic i Hradce


Petr Kotvald je jedním z mála interpretů populární hudby, který svým posluchačům během kariéry nabízí nezapomenutelné hity, ale dokázal vytvořit i smysluplný vánoční repertoár s velkým hitem. Jeho Vánoce hrajou glórijá jsou o adventu rádii nejčastěji rotujícím českým vánočním songem a jsou vpravdě jedním z mnoha, které na koncertech letošního vánočního turné zazní.

Vypráví příběhy

Petr Kotvald je mnohdy možná vnímán hlavně jako interpret tanečních hitů, koncert jej ovšem představuje jako  zpěváka písní vyprávějících příběhy, sdělující pocity a vyvolávající emoce, pro které není v běžné taneční písni místo. Zvláště v adventním čase to vnímají diváci velmi příznivě a oceňují zpěvákovu zralou interpretaci těchto tolik stylově odlišných a pro něj netypických skladeb, a i to, v jak kvalitního interpreta dorostl.
„K tomu určitě přispívá virtuozita doprovodného tělesa. Jeho základ tvoří klavíristka Alena Grillová a smyčcové kvarteto složené ze členů význačných těles, včetně České filharmonie,“ dodává zpěvák.
Kotvaldovy vánoční koncerty slaví již 10. sezonu – počet míst, kde zazněly, se přiblížil stovce a jak zpěvák s úsměvem tvrdí, často se prý vrací na místo činu.

„Koncerty vychází z vánočního tématu. Kromě vánočních písní se návštěvníci mohou těšit i na písně ze druhého břehu, komorní písně, které sice nemají vánoční texty, ale do adventní atmosféry se hodí. Na posluchače a diváky útočí koledy ve všech možných podobách, jako zvuková kulisa ve všech obchodních domech, tomu se chci vyhnout,“ vysvětluje zpěvák Petr Kotvald.

A co znamenají Vánoce přímo pro oblíbeného zpěváka a tanečníka? „Pro mě jsou Vánoce hlavně vánoční koncerty, utíkám od reality předvánočního shonu, ale stejně tomu člověk neujde, každý znejistí, jestli má dost dárků. Až skončí poslední koncert, tak to teprve začnu řešit. Štědrovečerní večeře může začít jedině tehdy, když hospodyně má vše hotovo, teprve pak můžeme zasednout ke štědrovečernímu stolu. Také musí svítit na nebi první hvězda, což někdy bývá vzhledem ke smogu v Praze problém,“ nechal se slyšet Petr Kotvald.

Ve východních Čechách se na něho fanoušci mohou těšit také 13. prosince ve studiu Beseda v Hradci Králové. Zítra vystoupí na pardubickém Pernštýnském náměstí při projektu Česko zpívá koledy.

Skvělý nápad

„Je to báječná myšlenka. Před několika lety jsem se zúčastnil podobné akce v Plzni, krásně se to propojilo. Jsem moc rád, že se zúčastním akce v Pardubicích, kde je krásné Pernštýnské náměstí. Je to nádhera, člověk má povznášející pocit, moc se na to těším. Pokud se propojí celá republika, je to bezvadné,“ uzavírá Petr Kotvald.

Témata: