Poslechněte si filmové Siluety od Mandrage

Redakce

Na poměry plzeňské kapely Mandrage nezvykle zastřeně – téměř filmově – působí nový singl Siluety z chystané stejnojmenné desky. Po klidné skladbě Na dlani (koukněte na klip) se jedná o druhou ukázku z alba, které podle kapely bude znít výrazně jinak než ta předchozí.

“Nová deska by měla z valné části obsahovat písně s určitou tajemnou a snovou atmosférou, s texty psanými převážně v obrazech a jinotajích,“ uvádí na adresu albové novinky skladatel a kytarista Pepa Bolan.

“Píseň Siluety osobně považuji za pomyslný vrchol celého konceptu, a proto jsme se rozhodli celou desku pojmenovat podle tohoto nového singlu. Zapracovali jsme do něj i smyčcový orchestr, tuby, flétny, prostorová piana, zvony a řadu dalších nástrojů, které jsou pro naši muziku lehce netradiční,“ dodává k singlové novince Pepa.

Rozhovor: Máte alergii na Šrouby a matice? Nedivíme se

Když odečteme stále stejně klukovský hlas zpěváka Víta Starého, podle obou zveřejněných skladeb se zdá, že kapela nelhala; Mandrage znějí na novinkách melancholičtěji, více zasněně a také o trochu klidněji.

Na turné s albem s pořadovou číslovkou 4 se skupina chystá v roce 2014. (sli)