Poslechněte si: Jay-Z cituje Nirvanu. A desku vystavil v katedrále

Redakce

Rapper Jay-Z zveřejnil skladbu Holy Gray, novinku, v níž cituje hit od Nirvany Smells Like Teen Spirit. Písnička produkovaná Timbalandem je součástí dvanácté desky Magna Carta Holy Grail, která v Americe vyšla včera. Kromě Nirvany Jay-Z na desce cituje i R.E.M. a jejich Losing My Religion.

Obal alba Jay-Z vystavil vedle listiny magna carta (Velká listina práv a svobod z roku 1215) v salisburské katedrále, v níž je jedna ze čtyř kopií dokumentu umístěn. Podívejte se na to ve fotogalerii.

"Jsme potěšeni, že Jay-Z si vybral naši katedrálu, domov jedné z kopií Listiny práv a svobod, aby tu prezentoval obal své nové desky. Víme, jak moc je tento dokument důležitý a co pro lidi na světě znamená, myšlenky a ideály v ní zanesené jsou totiž stále aktuální. Jay-Z na to skrze svou novou nahrávku upozorňuje a širokému publiku zdůrazňuje, jak je tento dokument důležitý. Doufáme, že k nám přivábí hodně návštěvníků," vzkazují zástupci církve. (sli)

Seznam skladeb a hostů na desce Magna Carta Holy Grail
Picasso Baby, Heaven, Versus, Tom Ford, Beach Is Better, F**kWithMeYouKnowIGotIt‘ (feat. Rick Ross),
Oceans (feat. Frank Ocean), F.U.T.W., Part II (On The Run) (feat. Beyoncé), BBC, La Familia, Jay-Z Blue, Nickles & Dimes, Holy Grail‘ (feat. Justin Timberlake), Open Letter

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/tracks/99619146" params="" width=" 100%" height="166" iframe="true" /]