Poslechněte si: Lenka Jankovská z Yellow Sisters chystá sólovou desku

Redakce

Zpěvačka Lenka Jankovská, kterou budete znát jako Léňu z worl-music kapely Yellow Sisters anebo veselého projektu s Bárou Vaculíkovou Mateřská.com, chystá na podzim svou první sólovou desku. Jmenovat se bude Positivity a Lenka nyní posílá ven první singl, soulpopovou písničku Fever.

S albem ji pomáhal skladatel a pianista Tomáš Sýkora, který je zároveň kapelníkem a aranžérem. „Když jsme před třemi lety začali s Tomášem nahrávat demo, netušili jsme, že realizace potrvá tak dlouho. Byla jsem tehdy těhotná a mateřské povinnosti zaměřily moji pozornost trochu jiným směrem. Deska měla tedy čas uzrát jako víno,“ říká Lenka.

Kromě jejich písničcek budou na albu i dvě coververze, od skupiny Incognito a písničkářky Carole King.  Základní sestavu doprovodné kapely tvoří vedle Tomáše Sýkory bubeník Adam Koller (Aneta Langerová, Vadimír 518), kytarista Tomáš Fuchs (Ewa Farna) a baskytarista Miloš Klápště. „Velkou radost mi udělali černošští zpěváci z Berklee College of Music, kteří nám nahráli vokály a dodali tak desce soulový nádech. Byli jsme s nimi při nahrávání ve spojení přes skype. Splnila jsem si tak svůj sen,“ dodává Lenka. (sli)

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/142655140" params="auto_play=false&hide_related=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]